"Ходяча бібліотека" переїжджає. Світовий рекордсмен із запам'ятовування Андрій Слюсарчук зібрався емігрувати з України. Нейрохірург зі Львова вже навіть візу отримав і всерйоз розглядає запрошення працювати в Канаді.
"Ходяча бібліотека" переїжджає. Світовий рекордсмен із запам'ятовування Андрій Слюсарчук зібрався емігрувати з України. Нейрохірург зі Львова вже навіть візу отримав і всерйоз розглядає запрошення працювати в Канаді. Він розчарований, що українська держава не дає грошей на продовження його досліджень людського мозку. Що стоїть на заваді для роботи нейрохірурга з дивовижною пам'яттю в Україні - з'ясовував Маркіян Перетятко.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Ці шість книг допоможуть нам отримати уявлення про можливості пам'яті Андрія Слюсарчука. Тут три тисячі сторінок, на кожній з яких близько трьох тисяч знаків. І пан Андрій каже, що знає їх усіх напам'ять.
Професор пропонує відкрити довільну сторінку з будь-якої книги - і він цитуватиме її з голови.
Сторінки тексту з книги пан Андрій тримає в пам'яті наче сфотографовані - це основа його методу. Таким чином запам'ятовувати більше можна просто навчитися.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Об'єм моєї пам'яті на сьогодні складає близько 15 тисяч літературних видань.
Слюсарчук перевершив досі відомі досягнення із запам'ятовування. Ось він два роки тому під час встановлення світового рекорду - повторює з голови мільйон знаків після коми в числі "Пі". Тепер він може зафіксувати 15 мільйонів цифр. Однак, як саме працює методика, Слюсарчук не розголошує.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Я сьогодні як вчений не маю права випускати джина з пляшки, не перевіривши, як відреагує мозок, чи не приведе це до якихось тяжких психічних, психологічних розладів. Я вам можу сказати таку річ, що я практично не сплю, постійно знаходжуся в пригніченому настрої.
Аби з'ясувати, чи безсоння та депресія є наслідками саме розумового навантаження, одних пінцетів недостатньо, потрібне спеціальне обладнання і штат працівників. Учений чекає їх від держави, хоча і безуспішно.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Сьогодні мені, одинаку-вченому, пробити державну номенклатурну бюрократію неможливо.
Микола Поліщук, завкафедри нейрохірургії Медичної академії ім.Шупика:
- Говорити про те, щоб завтра відкрити лабораторію, дати обладнання я просто не можу, тому що я не бачу ніякого обґрунтування для цього, крім просто бажання людини і розмов про те, що вона може.
Пан Андрій не приховує - емігрувати до Канади його спонукають і вигідні економічні умови. В Україні його талант поки не оцінили.
Андрій Слюсарчук, світовий рекордсмен із запам'ятовування:
- Офіціант в престижному ресторані отримує до 800-1000 доларів США, а сьогодні відомий науковець країни, вчений, завідуючий кафедрою нейрохірургії пропонував мені працювати і створювати наукові моделі, які не мають аналогів у світі, за тисячу доларів. Хіба це не смішно?
Слюсарчук у Канаді заробити зможе більше - погоджується керівник кафедри нейрохірургії. Однак, щодо наукових перспектив "ходячої бібліотеки" він має сумніви.
Микола Поліщук, завкафедри нейрохірургії Медичної академії ім.Шупика:
- В нього може бути перспектива шоумена, може бути перспектива публічної людини, можливо, запам'ятовування цифр числа Пі, а в медицині з такою позицією в нього майбутнього не буде.
Поки нейрохірург з феноменальною пам'яттю залишається працювати в Україні, а вітчизняні науковці та чиновники ще мають час подумати. До літа. Саме тоді Слюсарчук готовий їхати до Канади.
Маркіян Перетятко, Василь Меновщиков, К1
Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
Комментарий удален
1) Для тех, кто интересуется "темой Слюсарчука", мастрид первую статью Романа Барашева с разоблачениями Слюсарчука: "Фокусы профессора "пи-аса" ("Еженедельник 2000", опубликована в № 22 (560) за 2 - 8 июня 2011г., http://2000.net.ua/2000/aspekty/amplituda/73890 ).
2) Правда про Слюсарчука уже пошла и в другие печатные СМИ - статья Олега Покальчука "В поисках мозгов" ("Профиль", будет опубликована в № 22 (191), 04.06.2011г., http://www.profil-ua.com/index.phtml?action=view&art_id=2768 )