Головна Мапа сайту Контакти

Надприродні новини

Погода не перестає дивувати та шокувати

Погода не перестає дивувати та шокувати

6 травня 2010 | 16:13

Небувала спека встановилася на півночі і сході Індії. Стовпчики термометрів зашкалюють за сорокаградусну позначку. Це надзвичайно високий показник для травня.

У ряді міст встановлені нові температурні рекорди. Так, у місті Джарсугуда, розташованому в штаті Оріса на сході країни, спека досягла 45 градусів, а в місті Сімла, в передгір'ях Гімалаїв, температура вперше піднялася до 27.
Згідно з прогнозами метеорологів, така погода протримається в Індії ще кілька днів. Одна вже лікарні не справляються з потоком постраждалих від небувалої спеки громадян. Люди втрачають свідомість прямо на вулиці. За останні два тижні в Індії від аномальної спеки померло щонайменше 80 людей. Про це оголосила влада держави. За їх словами, найважча ситуація склалася в північних і північно-західних штатах Індії.  Там в останню добу температура повітря досягла 44 градусів за Цельсієм.

Холода, які накрили Хабаровський край, синоптики теж називають аномальними.

- Сам по собі сніг на початку травня - не така велика рідкість, - пояснює головний синоптик гідрометцентру Світлана Агєєва. - Але ось снігопад такої тривалості та інтенсивності - явище екстремальне. У Радянській Гавані, наприклад, за 12 годин випало більше 60 відсотків місячної (!) норми опадів, а висота сніжного покриву становила метр. Такі сніжні циклони приходять до нас раз на 10 років, не частіше.

За словами Світлани Володимирівни, весь тиждень денний температурний фон на основній території краю був на 4-5 градусів нижче нормального. Але фахівці дуже сподіваються, що з такими, як вони кажуть, температурами ми вже попрощалися: в ці дні у краї буде тільки теплішати.

Тим часом ряд експертів вважає, що виверження ісландського вулкана вчинить великий вплив на клімат Землі.

Директор вулканологічних досліджень Національного Центру наукових досліджень Франції, Патрік Алар:

"Якщо виверження продовжиться і якщо його інтенсивність зросте, чого не можна виключити, цілком можливо, що попіл підніметься на висоту 15 км., в стратосферу.Там існують потужні повітряні потоки, набагато сильніше тих, які є в атмосфері, і вони рознесуть вулканічні частки за значно більшою площею над Землею. Вони залишаться в повітрі набагато довше, і нададуть довгостроковий вплив на температуру. Це ефект зворотний парниковому: на поверхні Землі температура знизиться, а у високих шарах - підвищиться. Великі виверження заважають потеплінню клімату, і в цьому сенсі їх вплив, в глобальному масштабі, благотворний.

"Але виверження вулкана Лаки у 1783 році призвело до зниження температури, поганим врожаями та жахливому голоду в Ісландії, що забрав життя 10 тисячі чоловік. Воно було дуже сильним і тривало вісім місяців. Не можна виключити таку вірогідність і зараз .Цілком можливо, що там назбиралося величезна кількість магми, і що виверження продовжиться ще довго. Це може змінити клімат Європи ".

Телепрограма