Надприродні новини

Діти "з пробірки" зросли майже звичайними
У США підросло перше покоління дітей, зачатих шляхом штучного екстракорпорального запліднення, і у медиків з'явилася можливість перевірити, чи відрізняються ці молоді люди від своїх однолітків, зачатих звичайним шляхом.
Група дослідників з Університету Східної Вірджинії під керівництвом доктора Серджіо Онінгера обстежила групу молодих людей 1981-1990 років народження, що з'явилися на світ завдяки ЕКЗ. У дослідженні взяли участь 173 людини, результати опубліковано в професійному журналі Fertility and Sterility.
Вчені виявили, що загалом показники фізичного і психічного здоров'я у молодих людей, зачатих "в пробірці", не гірше, ніж у їх однолітків. У деяких випадках вони навіть відрізняються в кращий бік - рідше палять (14% проти 39%) і частіше займаються спортом (92% проти 65%).
Із негативних відхилень відмічено лише одне - чому-то у зачатих в пробірці дітей психологи набагато частіше виявляють синдром гіперактивності та дефіциту уваги. У групі, обстеженої доктором Онінгером, такий діагноз отримали в дитинстві 27%, тоді як його поширеність у загальній популяції зазвичай не перевищує 5%.
У дітей "з пробірки" частіше виявлялися і симптоми депресії - такий діагноз був поставлений 16% з них (проти 13% у відповідній віковій групі). Крім того, молоді жінки, зачаті шляхом ЕКО, частіше дозволяли собі випити зайвого, ніж їхні однолітки, які з'явилися на світ звичайним шляхом.
Судячи з характеру відхилень, особливості зачатих в пробірці дітей ніяк не пов'язані з якимись порушеннями в процесі їх раннього ембріонального розвитку, - скоріше, мова йде про наслідки батьківської гіперопіки. Однак матеріалу для остаточних висновків поки що недостатньо, і дослідження триватимуть.