Головна Мапа сайту Контакти

Надприродні новини

Перша крапля дощу може стати останньою

Перша крапля дощу може стати останньою

13 травня 2010 | 15:34

Зараз симпатичній дівчині на ім'я Емілі Пейн двадцять років, і вона навчається в університеті. Кожен день, виходячи з будинку і вирушаючи на заняття, вона бере з собою величезну парасольку, навіть якщо на небі сяє сонце і немає ні хмаринки. Емілі доводиться перестраховуватися, адже кожна крапля дощу може стати останньою в її житті.

У студентки - рідкісне захворювання, яким, за даними Міжнародної медичної асоціації, страждають не більше 44 чоловік на всій планеті. Полягає ця хвороба в аномальної реакції організму на різку зміну температури, навіть на крихітній ділянці шкірного покриву.

Лікарі називають це захворювання алергією через схожість симптомів. Якщо на шкіру Емілі, скажімо, потрапить холодна дощова крапля, то дівчині загрожує втрата свідомості, глибока і тривала непритомність, набряк Квінке, зупинка дихання і, швидше за все, смерть від анафілактичного шоку!

У результаті такі елементарні людські радості, як можливість прийняти ванну, поласувати морозивом, сходити в басейн або постояти під душем, та що там - навіть просто прогулятися по вулиці без рятівної парасольки, для Емілі Пейн недоступні і знаходяться під найсуворішою забороною.

"Мені важко повірити в те, що одна - єдина крапля дощу може мене вбити, - каже дівчина. - Але я намагаюся не роздумувати з цього приводу, а просто виконувати всі умови, про які мені сказали лікарі. Це важко, але найскладніше - змиритися з тим, що моє життя ніколи не буде повноцінним, як у інших, здорових людей ".

Їй навіть ні з ким поділитися своїм горем, розраховуючи на розуміння, адже в світі немає і півсотні хворих з таким же діагнозом, як у неї. Цю хворобу неофіційно називають "холодовою кропивницею", і шанс її розвитку становить один на сто мільйонів. У Емілі перші симптоми незвичайної алергії проявилися в 13-річному віці, коли вона займалася фізкультурою на шкільній спортивній площадці і потрапила під холодний дощ.

У всіх хворих реакція на різке охолодження або нагрівання різна, в усякому разі, деякі страждають сильніше за інших. Але, загалом, прояви холодової кропивниці зводяться до того, що через кілька хвилин після впливу подразника на шкіру починається нестерпний свербіж, потім з'являється почервоніння і набряк.

За статистикою, у п'яти відсотків хворих через холодну або дуже гарячу їжу може початися смертельно небезпечний набряк язика і гортані. Купання у прохолодній воді призводить до задухи і непритомності, не кажучи вже про головний біль та лихоманку.

Весь цей страшний набір Емілі випробувала на собі в 16-річному віці. Після того випадку на шкільному спортмайданчику лікарі не змогли поставити правильний діагноз, списавши всі лякаючі симптоми на перехідний вік і супутній йому гормональний "вибух". Але три роки потому все виявилося набагато серйозніше.

Друзі вмовили Емілі відправитися з ними на відпочинок до моря в Борнмут і, звичайно, затягли у воду. Вона відразу ж втратила свідомість і прийшла до тями тільки близько години по тому. "Зрозуміти, що відбулося, не міг ніхто з нас, - згадує дівчина. - Тоді ми вирішили, що це була просто непритомність, можливо, через тепловий удар. І не стали нікому розповідати, а тим більше звертатися до лікаря. Я й не знала, наскільки все серйозно ".

Наступного дня до Емілі приєдналися її батьки, і вона відправилася купатися разом з батьком. Вчорашні події повторилися з точністю до хвилини, і тут дівчина вже не могла приховувати від батьків підозрілі симптоми. "Папа перелякався. Я втратила свідомість прямо у воді, і йому довелося тягнути мене до берега, а я не подавала ознак життя, - згадує Емілі. -  Все моє тіло покрилося червоним висипом, і я стала схожою на вареного омара ". Курортний лікар відразу ж запідозрив, що дівчина страждає на якуюсь незвичайну алергію, і відправив її до фахівців кращого у Великобританії медичного центру.

Зараз Емілі нікуди не виходить без спеціального "рятувального" набору. Не рахуючи вже згадану парасольку, до нього входить наповнений адреналіном шприц, який дівчина носить у сумочці, а також браслет з написом, що у разі втрати свідомості їй треба зробити укол і негайно викликати швидку для екстреної госпіталізації. Звичайно, не обходиться без ексцесів, адже Емілі - звичайна двадцятирічна дівчина, легковажна, схильна до різких змін настрою і вразлива.

"У лютому минулого року я влаштувалася підробляти в книжковий магазин продавцем, - розповідає вона. - І якось, запізнюючись до початку своєї зміни, забула прихопити парасольку. Ну і, звичайно, за законом підлості полив дощ. Дістатися до магазину до початку зливи я не встигла. Якось добігла до дверей, стукала в них, але мені ніхто не відкрив, тому що магазин ще не почав працювати, а співробітники заходили з чорного входу. Я втратила свідомість прямо на сходах під дверима. На щастя, якийсь перехожий вирішив мені допомогти і прочитав напис на моєму браслеті. Цей чоловік, ім'я якого я так і не дізналася, не злякався зробити мені ін'єкцію адреналіну, і завдяки йому я вижила.  Прокинулася вже в лікарні ". За словами дівчини, лікарі поки не зійшлися в думках щодо того, що саме чекає її в майбутньому. Холодова кропивниця  ще не настільки вивчена, щоб із упевненістю можна було робити висновки в кожному конкретному випадку. "Деякі лікарі, до яких я ходила на прийом, намагалися мене обнадіяти - говорили, що я ще можу вилікуватися: просто в один день всі симптоми візьмуть і зникнуть самі собою, - каже Емілі. -  Але я намагаюся взагалі про це не думати, щоб не розчаровуватися потім. Краще пристосовуватися до того життя, яке мені доступне зараз. А я хочу жити довго і щасливо ".

 

Телепрограма