Надприродні новини
Учені: мова визначає наші стосунки
У ході дослідження вчені працювали з арабами з Ізраїлю, які побіжно розмовляють і на івриті та арабською мовою.
Виявилося, що ізраїльські араби менше асоціюють себе зі своїм етносом, якщо розмова йде на івриті, а не на арабською.
Дослідники Шай Данцігер з університету Бен-Гуріон і Роберт Вард з університету Бангор висунули гіпотезу: "Араби, що знаходяться в арабському мовному оточенні, належать до арабів більш позитивно, ніж ті, що розмовляють на івриті".
Експеримент проводився за допомогою комп'ютерного тесту, відомого як тест неявних асоціацій, який часто використовується для вивчення забобонів.
Тест полягає в розподілі за категоріями слів, які з'являються на екрані комп'ютера, за допомогою натискання на одну з двох кнопок настільки швидко, наскільки це можливо. Тест проходить у швидкому темпі, практично автоматично. Таким чином, у досліджуваного майже зовсім немає часу на роздуми.
Експеримент полягає в тому, що слова ділять на позитивні та негативні. Також з'являються єврейські імена, такі як Аві і Ронен й арабські, такі як Ахмед і Самір.
Якщо випробуваний автоматично асоціює хороші слова з арабами і погані з євреями, то він зробить сортування швидше, ніж у тому випадку, якщо це не відповідає його поглядам.
В результаті експерименту виявилося, що добровольці легше асоціювали арабські імена з хорошими словами і єврейські імена з поганими словами, при проходженні тесту на арабською. А при проходженні тесту на івриті, дана тенденція йшла на спад.
"Мова, якою ми говоримо, може змінювати наше ставлення до інших людей", - заявив Вард.