Історія боксерських рукавичок від 19-го століття до наших часів
190 років тому боксери вперше озброїлися шкіряними рукавичками. До цього бійці просто мірялися силою навкулачки - без будь-якого захисного обладунку. Рукавички увійшли до вжитку водночас із запровадженням "Першого кодексу правил боксу", котрий склав британець Джон Чамберс. У документі середини 19-го століття було чітко вказано - використання рукавиць обов'язкове для кожного джентльмена. Історію цього боксерського атрибуту та ціну ексклюзивних екземплярів дізнавався Дмитро Євчин.
"Батьком англійського боксу" називають Джека Бротона. Саме він винайшов та впровадив спеціальні рукавиці з м'якою набивкою, котрі захищали суглоби кулака. Ось таку амуніцію боксери використовували до кінця 19-го століття. Утім з року в рік ширина набивки збільшувалась, і згодом рукавички набули більш звичної округленої форми. На світлинах - обладунок зразків 20-го століття. Сучасні рукавиці легші, зручніші та зменшують ризик дістати травму, наприклад струс мозку. На цих кадрах поєдинок Віталія Кличка та Ленокса Люїса. Для українця його рукавички - більше, ніж просто спортивна амуніція.
Віталій Кличко, почесний чемпіон світу з боксу (WBC):
- Да, у меня есть дома перчатки, в которых я боксировал против Леннокса Льюиса. Есть перчатки, которые я дарил после боя, как талисман, своим близким и родным, людям, которые помогли мне готовиться к поединку.
У 2004-му році колишній абсолютний чемпіон світу, росіянин Костя Дзю подарував президенту Володимиру Путіну боксерські рукавиці. Цей атрибут став символом великих перемог у ринзі і талісманом власника. Зокрема, два дні тому інша пара рукавичок Кості Дзю пішла з молотка за 20 500 євро. Переможець аукціону придбав їх для свого сина, прихильника боксу. В Україні є і свій власник чемпіонської атрибутики. Миколі Кобзову пощастило придбати на аукціоні рукавиці Віталія Кличка.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Я всегда думал, что такие перчатки должны стоить гораздо дороже. На самом деле я даже не думал, что мне отдадут их. Потому что у меня была энная сумма денег, и я думал, что будут торги, и у меня их заберут. Раз - и все. Я стал щасливым обладателем перчаток, поэтому мне хватило денег даже на футболку Андрея Шевченко.
На диво, особливого попиту на спортивні раритети в Україні немає. Тому і ціна на них - на відміну від Росії - значно нижча. Рукавиці почесного чемпіона світу з боксу - річ ексклюзивна і дорога. Утім, у ціні значно поступається футбольним раритетам. Якщо футболка Андрія Шевченко коштує 6 тисяч гривень, то рукавиці Віталія Кличка усього 4 тисячі.
Сам Микола Кобзов був здивований тим, наскільки легко йому дістався спортивний сувенір. Конкурентів на торгах у нього не було.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Какая-то там поп-звезда, я уже не помню... Дали за ее перчатки 37 тысяч гривен, а перчатки Виталия Кличко отдали мне за четыре тысячи гривен. То есть непонятно. Я думаю, что наши люди немного недооценивают то, что есть в нашей Украине. Кличко для Украины важнее чем та звезда, которая в Голливуде.
Для Миколи чемпіонські рукавиці Кличка-старшого - не просто можливість похизуватися трофеєм перед друзями. Це своєрідна психологічна допомога на підсвідомому рівні.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Помогали очень много раз. Я не буду приводить примеры. Но много раз, очень много. Потому что это бывает невидимая помощь. Знаете, они просто поддерживают морально. Достаточно посмотреть в ту сторону - и уже думаешь… Вперед! И ни шагу назад!
Захист, символ та навіть талісман. Сучасні боксерські рукавички - річ універсальна. Для професіоналів - це спосіб оголосити про свою перемогу. Підняті догори руки у рукавицях у боксі - це жест більш ніж красновмовний.
Бій за правилами між Віталієм Кличком та Семюелем Пітером відбудеться 11-го жовтня. Його ви побачите на телеканалі Інтер.