Бойовий спорт. Джіу-джитсу - мистецтво самураїв
К-1 розпочинає серіал про небезпечні контактні види спорту. Сьогодні ми розповімо про японське бойове мистецтво джіу-джитсу. Давні стилі цієї боротьби - ефективні способи убити ворога. Тому в середньовіччі джіу-джитсу опановувала японська еліта - самураї. Тепер це бойове мистецтво доступне для кожного. Ним займаються як бійці спецпідрозділів, так і охочі навчитись просто захищати себе. Основи боротьби самураїв вивчав і Дмитро Євчин.
Дмитро Євчин, журналіст:
- Піддатися, щоб перемогти - основний принцип джіу-джитсу. Справжні майстри вміють використати силу суперника саме проти нього.
Звільнення від захоплення - один із компонентів джіу-джитсу. Як швидко і безболісно вивільнитись із обіймів ворога, нам показує Владислав Шепінський, президент незалежної асоціації джіу-джитсу.
Владислав навчає прикладного бойового мистецтва. Тож на першому місці для нього і його учнів - ефективність. Це означає, що боєць повинен не лише вміло захищатись, а й миттєво переходити до нападу. Для цього використовують техніку ударів.
Владислав Шепінський, президент незалежної Асоціації джіу-джитсу самозахисту м. Києва:
- Броски и приемы стоят на 3-4 месте. А в первую очередь - это все-таки удары. Говорят, что джиу-джитсу пошло от техники ударов мечом и техники меча, что-то в этом есть. Есть крылатое выражение, что джиу-джитсу - это то, что вкладывется в 2 удара.
Усе заради результату. Коли на кону перемога, всі способи годяться. Ідеальний бій у джіу-джитсу триває від трьох до п'яти секунд. Майстри вважають, якщо поєдинок довший - це вже не джіу-джитсу.
Владислав Шепінський, президент незалежної Асоціації джіу-джитсу самозахисту м. Києва:
- Техника локтя, удар локтем самый - мощный, самый сильный удар. Он может привести даже к летальному исходу. Но это основной удар в боевых условиях.
До травм у джіу-джитсу ставляться скептично. Від них аж ніяк не вберегтись. Просто потрібно зменшити ризик та мати добру фізичну підготовку.
Владислав Шепінський, президент незалежної Асоціації джіу-джитсу самозахисту м. Києва:
- При несоблюдении мер безопасности опасно даже просто ходить по улицам. Потому что можно провалиться в люк. От этого, к сожалению, нельзя уберечься в полной мере. Вопрос в том, что прежде чем наращивать нагрузки, человека нужно подготовить.
У джіу-джитсу - ніяких сентиментів. До ворога треба бути нещадним. Тому без моральної підготовки не обійтись.
Владислав Шепінський, президент незалежної Асоціації джіу-джитсу самозахисту м. Києва:
- Главное качество - это, скажем так, не думать. Моральная подготовка включает в себя умение не думать в критической ситуации и действовать рефлекторно. Человек должен уметь войти в боевое состояние очень быстро, спонтанно и спонтанно действовать.
Дмитро Євчин, Вадим Ревун, К1