Бойовий спорт. Айкідо - гармонія, енергія, шлях
Ми завершуємо серіал про небезпечні бойові мистецтва. Сьогодні розкажемо про айкідо. Цією японською системою самозахисту користувалися ще самураї. Коли під час бою вони падали з коня, то навіть без зброї з легкістю перемагали ворогів. Як - довгий час було загадкою. Тому японські майстри кажуть, що айкідо неможливо пояснити, його треба показувати. Отже, дивіться матеріал Дмитра Євчина.
Показати нам основи айкідо погодилась Юлія Поєвська. Японським бойовим мистецтвом вона займається більше 20-ти років. Дівчина демонструє, як використати силу нападника проти нього самого. Це і є наріжний камінь айкідо.
На перший погляд - нічого складного. Кілька рухів - і суперник опиняється на татамі. Без жодної можливості продовжити атаку.
Юлія Поєвська, президент Федерації айкідо-мутотукай України:
- Для того чтобы это сделать, не нужна грубая физическая сила, нужна только точность.
Насправді, прикладне айкідо - справжня наука, яку опановують роками. Наука не для широкого загалу.
Дмитро Євчин, журналіст:
- Айкідо - унікальне бойове мистецтво. Адже спортивних змагань з айкідо просто не існує. Головний принцип цієї боротьби - перемога не над зовнішнім ворогом, а над самим собою.
У айкідо, як і в будь-якому спорті, треба вміти керувати власними емоціями, страхами та хвилюваннями. А от фізичний аспект цього бойового мистецтва цілковито суперечить спортивним принципам.
Юлія Поєвська, президент Федерації айкідо-мутотукай України:
- В айкидо нет ограничений, можно все. Абсолютно. Удары в любое место, работа против суставов. Поэтому соревнования не имеют смысла.
У сучасному айкідо можна віднайти усе. Отримати спокій у медитації, загартувати тіло у системі вправ. А окрім цього, дати ефективну відсіч будь-якому супернику.
Євген Чухліб, тренер з айкідо:
- Это почти тот же рукопашный бой, только со своими традициями. В принципе, это сейчас очень точно видно в айкидо. Работают в основном заломы, захваты, контроли на локтевые и кистевые суставы. И также на шею.
Відтак травм не обійти стороною. Утім, вони - провина самого бійця. Програв - значить не виконав головного завдання айкідо - не переміг себе.
Євген Чухліб, тренер з айкідо:
- Айкидо травматичен не из-за техник, а из-за невнимательности или от желания доказать противнику, что техника работает. Неподготовленные люди, особенно начинающие, пытаються доказать, что техника не эффективна, пытаются сопротивляться, но когда начинают выполнять технику, они в нее начинают входить. Но более опытный партнер автоматически переходит на другую технику. Неопытный не знает, и как правило, на нее ловится, и возможны серьезные травмы.
Дмитро Євчин Сергій Килимник К-1