Головна Мапа сайту Контакти
RSS
4 грудня 2008
Один день. Спорт

Лікарська безпорадність. Останній тайм

21:08

Вже більше десяти гравців померло під час футбольних матчів за останніх п'ять років. І це лише серед професіоналів. Летальні випадки трапляються переважно через проблеми з серцем. Футболістів навіть вчасна лікарська допомога не рятує. Канал К-1 продовжує серіал "Лікарська безпорадність". Від кого залежить життя футболістів на українських стадіонах - знає Веніамін Трубачов.    

Бригада швидкої медичної допомоги повинна чергувати на кожному матчі чемпіонату України з футболу. Ось у таких чемоданах, валізах зберігається усе необхідне обладнання, щоб у разі потреби врятувати життя гравця.

Таких чемоданчиків у лікарів на стадіоні три. Усередині - бинти, пристрої для фіксації кінцівок у разі переломів та засоби для дезінфекції - зеленка, йод. У другому - цілий комплект для реанімаційних заходів. Третій найважливіший - тут ампули зі знеболювальним та сильні антибіотики.    

Роман Процай, фельдшер виїзної бригади:

- Ящик с ампулированными препаратами, на первом этаже находятся препараты, необходимые для реанимационных мероприятий. Внутри под крышкой - ампулированные препараты большого объема, шприцы, катеторы для венозного доступа, венозный жгут и необходимый инстументарий для оказания первой помощи.

Оцей жовтий апарат називається дефібрилятор. Його використовують, коли у гравця порушується серцевий ритм і є загроза для життя. Але на пам'яті лікарів таких випадків не траплялось. Значно частіше бувають сильні гематоми, забиття та розсічення.

Роман Процай, фельдшер виїзної бригади:

- Если это капиллярное или венозное кровотечение - обрабатываем вокруг раны, накладывается септическая повязка для остановки кровотечения. Если это артериальное кровотечение - то плюс к этому натягивается артериальный жгут, который стягивает более сильно и останавливает артериальное кровотечение.

За статистикою, лише на кожному четвертому матчі задіюють швидку допомогу. Здебільшого лікарі команд самотужки ставлять гравців на ноги. У бригаді невідкладної допомоги навіть жартують: наші "клієнти" - це ті, що не ворушаться. Найстрашніше, що траплялось - це переломи.

Микола Пушкар, лікар виїзної бригади:

- Имобилизация конечности, конечность фиксируется при помощи специальной шины, вводят обезбаливающие препараты для того, чтобы человек не мучился. А дальше в зависимости от необходимости - рентген, и по результату рентгена необходимое вмешательство - и там уже что получится.

Бригада "швидкої" щомиті має бути готова взятися до роботи. Навіть під час інтерв'ю лікар боковим зором стежить за ходом гри. І щосекунди - якщо буде треба - може вибігти на поле.

Микола Пушкар, лікар виїзної бригади:

- Переломы были на футболе голени, кисти…

Ось такий міні-автомобіль слугує для швидкої та мобільної евакуації гравця з поля. Бо зараз запровадили жорсткі вимоги, за якими футболісти не мають затримувати хід гри.

Костянтин Петриков, бригадир центрального ядра стадіону "Динамо" імені Валерія Лобановського:

- Это сокращает простой, связанный с получением травмы у футболиста, ну и плюс можно оказать медицинскую помощь быстро и качественно на эвакуаторе, а не на футбольном поле, когда футболист лежит.

Під час проведення матчу потрібно надати професійну медичну допомогу максимум за п'ятнадцять хвилин. Це правила УЕФА. І не лише учасникам гри, а й глядачам на трибунах.

Веніамін Трубачов, Євген Сакун, К1.

Телепрограма