Головна Мапа сайту Контакти
RSS
5 грудня 2008
Один день. Спорт

Смерть на баскетбольному майданчику

21:02

Канал К1 продовжує серіал - "Лікарська безпорадність". Цього разу наші журналісти побували на баскетбольному майданчику. Адже термін "раптова смерть" поширився і на цей вид спорту.

Найчастіше спортсмени-велетні гинуть на паркеті через хворе серце. Як не допустити трагічних випадків, а в разі потреби врятувати життя гравця.

Дмитро Євчин, журналіст:

- Сучасний баскетбол - гра не на життя, а на смерть. За останні чотири роки пішли з життя чотири професіонали. Наймолодшим став чорногорець Петар Вукасоєвич. 19-й річного хлопця замінили під час гри. Він сів на лаву для запасних і за хвилину впав на паркет.

У 2004-му не витримало серце - Тауруса Стумбріса. Литовець знепритомнів під час другої чверті матчу "Жальгіріс" - "Атлетас". Уже за рік помер американець Кеньйон Джонс. Серце гравця московського "Динамо" зупинилось вдома, одразу після гри. У 2008-му - американець Марвін Стоун пройшов медогляд у аравійському "Іттіхаді". Проте вже перша гра за новий клуб стала останньою для баскетболіста. І знову - не витримало серце.

Трьох гравців з цієї четвірки не врятували лікарі. Тож, ми перевірили чим озброєні українські медики. Обрали поєдинок чемпіонату України між БК "Київ" і  МБК "Миколаїв". Бригаду швидкої захопили зненацька.  Арсенал рятівного обладнання нам показали просто поблизу баскетбольного майданчика.

На місці - головний апарат, який може розбудити серце. 

Ярослав Логвінов, лікар швидкої допомоги:

- Если есть аритмия, или так называемая фибрилляция, когда деятельность сердца не эффективна -  существуют специальные приборы. Электроимпульсной терапии или дефибрилляторы. Электрошок, который восстанавливает сердечный ритм и входит в обязательную комплектацию.

Пов’язки, стерильні бинти, знеболювальні медикаменти. Це все Є у валізах чергової бригади. А також еластичні шини і так званий комір Шанса. Корсет, який використовують для пошкоджень хребта. Однак навіть із цим усім врятувати життя спортсмена  іноді не вдається.

Володимир Павленко, головний лікар БК "Київ":

- Больное сердце - это не для профессионального спорта. При современных нагрузках - это опасно. Ни один врач не возьмет на себя ответственность.

Отже, важливо запобігти таким випадкам. І звести до мінімуму ризик смерті на майданчиках.

Володимир Павленко, головний лікар БК "Київ":

- Ежегодно мы делаем предсезонный очень тщательный комплексный медосмотр. Мы проводим, скажем так, углубленное изучение сердечнососудистой системы. В первую очередь. Если здесь игрок без проблем. Мы переходим соответственно к следующим вопросам. Если здесь что-то уже не так, то дальше уже нет смысла. Сейчас мы два года подряд делаем МСКТ - это мультиспиральную компьютерную томографию всего организма. То есть там уже скрыть что-то практически уже не реально.

Щоправда, БК Київ радше виняток, аніж закономірність. Сучасне обладнання можуть дозволити не всі клуби української Суперліги. Головна проблема лежить ще глибше. Шкільні медогляди, на котрих перевіряють здоров’я майбутніх спортсменів, жодній критиці не піддаються.
 
Володимир Павленко, головний лікар БК "Київ":

- Эти осмотры превращаются в чистую формальность. Пробежали так - здоров, здоров. Все. В лучшем случае кардиограмму покоя. И в лучшем случае анализы крови.

Дмитро Євчин, Дмитро Монархов, Владлен Ноль, К-1.

Телепрограма