Визначено найкращого вершника України
Кінний світ України підбив підсумки року. За звання найкращого вершника змагалася десятка найсильніших жокеїв за результатами національного рейтингу. Саме так і зветься турнір - "Топ-10". На Київщину приїхали переможці й призери чемпіонатів України з конкуру. Найкращий вершник отримує не лише грошовий приз, а й додаткові очки в міжнародному рейтингу. У стайні Олексія Бутенка, де відбулися змагання, побувала і наша знімальна група.
На конкурному полі - 10 перешкод заввишки 140 сантиметрів. Кожному вершнику встановлена так звана норма часу - трохи більше хвилини. Якщо спортсмен не вкладається у секунди - судді нараховують штрафні бали. Карають вершника і тоді, коли перешкода повалена, і, якщо, кінь відмовляється долати планку. Хто саме винен у таких прикрощах - людина чи кінь, допоміг розібратися фахівець з кінного спорту Михайло Пархомчук.
Михайло Пархомчук, генеральний секретар федерації кінного спорту України:
- Досить складний маршрут, тому були помилки вершників і були, на мою думку, не досить підготовлені коні для участі в змаганнях такого рівня. На даний момент в Костянтина Писаренко та його коня ще не має такого взаєморозуміння, яке дозволяє йому долати ці перешкоди. Вони просто зі своїм партнером не знайшли порозуміння і тому були ці помилки на маршруті.
Якщо кінь двічі відмовляється долати перешкоду - спортсменів знімають зі змагань. Так само - і за падіння вершника на землю.
Михайло Пархомчук, генеральний секретар федерації кінного спорту України:
- Якщо ви бачите багато вершників на третій перешкоді зробили помилки і так само Олександр Онищенко та його Ломітас - буває, що цей кінь робить закидки, тобто відмовляється долати перешкоди і саме сьогодні це сталося на третій перешкоді. Кінь зупинився, а вершник по інерції пішов вперед і впав.
Яна Биховець, журналіст:
- В основному маршруті троє вершників показали однаковий результат. Тож переможця виявило тільки перестрибування.
Найгірша позиція - в першого учасника фіналу. Слідом йдуть - найсильніші. Через хвилювання спортсмен збиває неприпустИму для перемоги кількість перешкод - чотири з семи. Наступний вершник демонструє трохи ліпший результат за свого попередника - під копитами його коня впали три планки. Невдачами своїх суперників скористався останній учасник - чемпіон України з конкуру Олег Красюк. Його виступ - безпомилковий. Як і робота партнера - 10-річного красеня ЛІкорі.
Олег Красюк, переможець «Топ-10»:
- Это галштинская лошадь, мы ее купили совсем недавно - 2 месяца назад - и это такая первая крупная победа. Такой вид спорта, где 50 на 50 - здесь надо чувствовать и лошадь и лошадь должна чувствовать всадника. Спорт гармонии.
Костянтик Ярошенко, другий призер Топ-10:
- Задача была - основной маршрут отпрыгать нулем, ну а перепряжка - чуть-чуть сильнее лошадь хотелось бы. Все-таки это украинская лошадь. У нас мало украинских лошадей хороших. Здесь на этом турнире - только одна украинская лошадь выступала.
І, нарешті, найприємніший момент - вручення нагород. У конкурі, традиційно, вшановують першу шестірку. Щоправда, чотириногі спортсмени трохи нервують. Вони віддають перевагу не призам, а смачній моркві та соковитому сіну.
Яна Биховець, Юрій Романюк, К-1.