Головна Мапа сайту Контакти
RSS
6 березня 2009
Один день. Спорт

Збірна України з кінного спорту вражає результатами

21:01

Результати збірної України з кінного спорту вражають! Торік наші спортсмени піднялись на 80 сходинок у світовому рейтингу і стали 14-ми. Цікаво, що на міжнародних змаганнях, у тому числі й на Олімпіаді в Пекіні, національну команду вже багато років представляють бельгійські спортсмени. Наша держава дає замало коштів на розвиток цього виду спорту. Наприклад, цьогорічний бюджет - 100 тисяч гривень. Яна Биховець спробувала підрахувати, скільки коштує вивести спортсмена на найвищий рівень.

Ця конячка - кілька річних бюджетів кінного спорту України. І це не враховуючи її утримання та тренування.

Усе життя бельгійського мерина Юкрейн Форева підпорядковане спорту. Для гарних виступів на змаганнях потрібен особливий режим харчування і тренувань. Тож кінь, придбаний за сотню тисяч євро, що не рік тільки дорожчає. Якщо чотириногий спортсмен постійно перемагає - його вартість сягає неймовірних висот.   

Олексій Бутенко, коневласник:

- Лошади для побед - уровня чемпионатов, Олимпийских игр - стоят от полумиллиона долларов и выше. Например, лошадь, которая принадлежит украинскому коневладельцу, которая принимала участие в Олимпийских играх в Пекине - ее стоимость порядка 8 млн евро.

Український коневласник Олексій Бутенко не зміг відповісти, на що можна витратити державні 100 тисяч гривень. Цієї суми не вистачить навіть на проведення національних змагань.

Олексій Бутенко, коневласник:

- Проведение самого простого турнира на сегодняшний день - это в пределах полумиллиона гривен. Это хорошего уровня национального класса турнир. Поехать на турнир - это под миллион гривен. То есть, это даже 10% не покроет расходов на проведение или на участие в каком-то из турниров.

У всьому світі кінний спорт існує, як правило, за рахунок приватних коштів. Меценати вкладають десятки мільйонів євро - у будування клубів, придбання коней і підготовку висококласних спортсменів.

Олексій Бутенко, коневласник:

- На Украине пока нет тех ресурсов внутренних, которые делали бы этот вид спорта еще и бизнесом для инвестора, но мы можем пригласить сюда квалифицированных специалистов, создать им условия, и они могут это сделать для Украины. Как-то юношескую сборную сейчас делает немецкий тренер Хайнс Золтау при моих инвестициях.

Прибутків від свого захоплення Олексій Бутенко ще не бачив. Упевнений - все попереду. А поки чекає найбажанішої винагороди, коли гімн батьківщини пролунає на міжнародних змаганнях, де виступатимуть його протеже.

Яна Биховець, Олексій Стеченко, К1.

Телепрограма