"Битва сезону-2009" визначила кращого сноубордиста України
"Битва сезону-2009" визначила кращого сноубордиста України. Протягом зимового сезону пройшли 4 відбірні етапи цих змагань. Від самого початку за звання найсильнішого рейдера змагалися більш як 50 спортсменів. А от до фінальної частини дійшли лише 15 з них. Переможець цих змагань разом з титулом найкращого отримає ще й 4 тисячі гривень призових. Як проходив фінальний етап "Битви сезону" - бачила Тетяна Шоля.
Завершальний етап "Битви сезону-2009" розпочався з кваліфікаційних виступів. Сноубордисти, які не брали участь у попередніх чотирьох, мали змогу надолужити втрачене. Трійка кращих з кожного етапу потрапляла одразу до фіналу. Судити ж українців приїхали фахівці з Росії та Литви. На думку організаторів, їхня оцінка - найоб'єктивніша.
Аня Цигур, організатор "Битви сезону-2009":
- У нас круг сноубордистов еще не очень большой, когда судят свои, для многих может показаться, что кого-то засудили, неадекватная оценка, там друг, там не друг. Вот мы пригласили независимых судей, то есть, действительно тех, которые судили не одни соревнования.
З 15-ти сноубордистів судді мають обрати лише одного. Оцінюють уміння кожного учасника приборкувати "рейл" - спеціальне перило для катання на сноуборді.
Равіс, суддя "Битви сезону-2009" (Рига):
- В общем, мы смотрим на то, как технично они исполняют свои трюки и как они умеют себя показывать на доске, и сложности, и все вместе, и как он это делает - или так коряво, или хорошо.
Виявилося, що бути класним сноубордистом не так вже і легко, як здається на перший погляд.
Перед фінальним виступом - невелика перерва. Гарячу атмосферу на морозному повітрі створювали професійні танцівники.
Після "диких танців" - фінальні виступи. Тут вже спортсмени показували все, на що здатні. Найкращим визнали харків'янина Олександра Андрієнка. Хлопець вирізняється з-поміж інших і на змаганнях, і в житті - сповідує стиль вісімдесятих. Перемогу здобув завдяки власній методиці.
Олександр Андрієнко, переможець "Битви сезону-2009" (Харків):
- Максимально расслабиться перед прыжком, перед трюком просто расслабиться и не думать то, что может чего-то не получиться, просто кататься - вот и вся техника.
А це вже майстер-клас іноземних райдерів. Гості з близького зарубіжжя діляться досвідом з українськими колегами. І сподіваються, що вже наступного сезону ці змагання вийдуть на міжнародний рівень. І вони зможуть виступати на них вже у ранзі учасників.
Тетяна Шоля, Максим Чеблін, К1.