У Львові завершився турнір із боїв без правил
У Львові завершився турнір із боїв без правил, тобто панкратіону. Цей контактний вид спорту народився в стародавній Греції. Вперше панкратіон увійшов до програми Олімпійських ігор у сьомому столітті до нашої ери. Поєдинки у античній Елладі вирізнялись жорстокістю і безкомпромісністю і подекуди завершувались трагічно. Історія знає випадок загибелі бійця на ім'я Аріхіон. Він помер від задушливого прийому, однак переміг. За мить до цього суперник здався. Із українськими бійцями панкратіону знайомився Дмитро Євчин.
"Вечір героїв октагону" - офіційна назва бійцівського турніру у Львові. Октагон - восьмикутний ринг. Від звичайного боксерського він відрізняється не лише геометрією, а й ось цією металевою сіткою. Вона створює ефект замкнутого простору.
Ти віч-на-віч із суперником, відступати нікуди, а чекати на допомогу не варто. Приблизно так почуваються бійці у восьмикутній клітці. Правила панкратіону дозволяють повний контакт. Обмежень - не багато. Наприклад, не можна ламати суглоби, бити по потилиці та спині, а також торкатися очей. Зате гамселити лежачого - за милу душу. Сумчанин Сергій Гузєв у бою із Сергієм Сохою з Дубно цього прийому не цурається. Якщо не ти, то тебе. На відміну від боксу, у перерві між раундами не посидиш у куточку. Відпочиваєш стоячи. Кілька хвилин - і знову у бій. Серія ударів у голову - і рефері припиняє поєдинок, фіксує перемогу Гузєва.
Сергій Гузєв, боєць з панкратіону:
- Все эмоции, вся злость и энергия уходят здесь. Поэтому мы все добрые в жизни. Меня родители дома ждут, мама, папа, моя любимая, передаю им привет большой.
Сергій Соха, боєць з панкратіону:
- Первый удар в начале схватки немного ошарашил. Сразу так плохая видимость стала. Но потом немного отошел. Ну единственное, не использовал моменты, когда шел в партер, нужно было жестче добивать.
Інший двобій - за участю львівського улюбленця Ігора Кукурудзяка на прізвисько "Вимикач" та кримчанина Владислава Лашкова.
Віталій Вовк, президент Федерації панкратіону Львівської області:
- Это вообще добрейшие люди. Добрейшей души люди. Вот будет высупать Кукурудзяк Игорь - 123 килограмма веса, ну как ребенок. Вот ему скажете сидеть - он сидит, скажете ему это сделать - он это сделает. То есть, послушный сто процентов. Они как дети. Ну знаете, бойцовскую собаку тоже воспитывают. Какой хозяин - такие и собаки.
Кукурудзяк зумів перевести бій у партер. На килимі у львів'янина перевага майже у 30 кілограмів. Проте суперник звільнився із залізних обіймів. Щоправда й це не врятувало. Лашков пропустив потужний удар у стегно і просто не зумів продовжити поєдинок.
Ігор Кукурудзяк, боєць з панкратіону:
- Травматизм в панкратоіні в змішаних стилях набагато менший, ніж, скажімо, у футболі. Футболісти набагато більше отримують травм за матч, ніж бійці, ніж ми в ринзі в професійних боях. Так, є відчуття, але адреналін перебиває все.
Головне протистояння вечора - титульний бій за звання чемпіона України з панкратіону - залишили наостанок. Іще один львів'янин Ігор Грицьків захищав титул у поєдинку з Ігорем Сушком із Сум. Три раунди по 5 хвилин - вперше вболівальники побачили повноцінний бій. Захвати, боротьба у партері та больові прийоми - усе це було у фіналі. Тож переможця судді визначили тільки за очками. На радість місцевим ним став Ігор Грицьків на прізвисько "Мангуст".
Зі Львова Дмитро Євчин, Максим Чеблін, К1.