Сноубордисти переходять на літні дошки
Цими вихідними на одному з карпатських гірськолижних курортів офіційно закривають сезон. Але ті, хто не уявляє свого життя без сноубордів, можуть бути спокійними. Хай на календарі - квітень, а отже, починається новий сезон катання - на скейтах, роликах і велосипедах - дошкарі отримали можливість їздити на літніх бордах. Їх винайшли в Америці. А тепер фріборди почали з’являтися і в Україні.
Його винайшли фанати сноуборда, які хотіли кататися весь рік. Ззовні фріборд нагадує скейт. Але техніка катання на ньому - як на сніговій дошці. Це добре видно на відео. Швидкість розвивають за рахунок шести коліс, тож краще спускатися з гірок.
Така дошка - поки новинка для України. У Києві на ній катаються тільки двоє екстремалів. Сноубордист Антон Ступак на фріборді другий сезон.
Антон Ступак, екстремал:
- Минулого року дізнався про аналог сноуборду літнього на асфальті і мені захотілося, ну не чекати зими, а покататися вже восени.
Патент на фріборди - в американської фірми. А в Україні їх не продають узагалі. Цей Антону передали з Москви минулої осені. Як втриматись на дошці - вчиться й досі. Асфальт - це не сніг.
Антон Ступак, екстремал:
- Ну от він уже багато разів знадобився. І коли падаєш, і якщо маєш такий захист, варто одразу на руки приземлитися. Єдине, що ще варто одразу пам’ятати людині, яка стає на фріборд: що ноги не пристьобуються до дошки і можна завжди з неї вистрибнути
Рустам Ібрагімов, екстремал:
- Вот это центральное колесо, оно по уровню више чем вот эти два крайних. И оно имеет свойства поворачиваться. Единственное - надо привикнуть, что ты все таки ездишь не на плоскости, как на сноуборде, а реально на двух колесиках. И принцип велосипеда: медленно ехать тяжело, а когда разогнался, уже комфортно
Як і Сан-Франциско, де винайшли фріборд, Київ стоїть на пагорбах. Тому з майданчиками для катання проблем немає: парки чи навіть звичайні вулиці.
Антон Ступак, екстремал:
- Нам дуже-дуже пощастило, що ми маємо таке рельєфне місто.
Чи просто опанувати літню дошку, ми вирішили переконатися на власному прикладі. Все, як і в зимовій: не забуваємо про захист, з’ясовуємо, яка нога завжди попереду, стаємо в стійку, вчимося гальмувати.
Дарина Горова, журналіст:
- Хлопці навчилися їздити на фріборді самотужки. Тепер уже показують іншим. І можливо, через 10 років у нас уже з’являться свої інструкторські центри. Власне, 10 років тому, так в Україні зароджувався сноубординг.
Дарина Горова, Олексій Стеченко, К1