У Києві парашутисти-екстремали стрибають з дахів
Весна - початок сезону для багатьох видів спорту та екстремальних хобі. Зокрема і для стрибків з парашутом. В Україні чимало прихильників цього спорту. А віднедавна з'явилися парашутисти-відчайдухи. Вони називають себе бейсджамперами. "Бейс" з англійської - абревіатура чотирьох слів: будинок, антена, міст і скеля. Саме з цих об'єктів, а не з літака, стрибають із парашутом любителі бейсджампінгу.
Хобі - дуже небезпечне, у деяких країнах навіть заборонене. Найменша висота, з якої можна стрибати - 26 метрів. А політ навіть із найвищої міської будівлі чи антени триває менше хвилини. За цей час треба встигнути відкрити парашут і вибрати майданчик для посадки. З екстремалами розмовляла Дарина Горова.
В Україні їх менше десятка. Вони не можуть жити без нових доз адреналіну. Відчайдухи самі вибирають, звідки стрибати: з висотки чи промислової труби. Чекають північного вітру. Ще у сутінках дістаються до об'єкта і потай вибираються нагору. Надія - лише на власні м'язи. Це не парашутний спорт: тут немає літака, який піднімає на потрібну висоту, та спеціального майданчика, де можна безпечно приземлитися.
Зараз ми познайомимося з цими повітряними відчайдухами. Зустрітися з нами вони погодилися лише за умови, що ми попередимо глядачів: вони не рекламують своє небезпечне захоплення і не закликають ним займатися інших.
Екстрим завжди вабив його. Про стрибки з багатоповерхівок Денис дізнався ще школярем. Згодом знайшов учителя аж у Москві. А тепер стрибає з українських висот.
Денис, екстремал:
- Так же, как вот телевышка, как Родина-мать, так же был для нас и "Парус" - попасть невозможно, но так хочется прыгнуть.
Пробратися на дах такого об'єкта - вже екстремально. Ці 115 метрів хлопці пролетіли за кілька секунд. Звернуть увагу - Денис робить сальто і одразу викидає невеликий парашут, його ще називають медузою. Вільне падіння триває лише дві секунди. Спорядження для таких стрибків відрізняється від звичайного парашутного. А купити його можна лише за спеціальною рекомендацією.
Денис, екстремал:
- Если вот эти ножные обхваты спрятать под штаны, то, собственно, самый обыкновенный рюкзачок. Это вот здесь находится вытяжной парашют. Собственно, та самая медуза, которую выбрасываешь, и она такой специальной стрелой... Вот такая ленточка, распаковывает здесь две шпильки. Расходятся клапаны контейнера, и вот, собственно, сам парашют.
Навпроти висотки будують іще одну. Щойно біля будівлі з'явився кран, бейсери одразу туди забралися.
Льолік, екстремал:
- По крану, по лестнице, вверх забрались. На рассвете вышли на стрелу. Подошли к краю, как раз уже рассветало, было красиво - для съемки. Ну я это все снимал на видео.
Це захоплення приваблює небезпечністю. Багатьох парашутистів-відчайдухів уже немає в живих. Серед них і один українець. Відмовив парашут.
Льолік, екстремал:
- В Швейцарии. Прыгал бейс. Это единственный из украинцев, кто действительно погиб при выполнении бейс-прыжков.
Страх перед стрибком є завжди. Заради цього і стрибають: після вдалого приземлення вони ще більше люблять життя.
Дарина Горова, Геннадій Анікеєнко, К1.