Головна Мапа сайту Контакти
RSS
24 квітня 2009
Один день. Спорт

У Києві почався чемпіонат з картингу

21:01

У Бахрейні - Формула-1, а в Києві - картинг. У столиці стартував чемпіонат України з перегонів на спортивних картах. Вперше змагання пройдуть за європейським зразком і відповідатимуть усім вимогам Міжнародної федерації автоспорту. Сьогодні ж, традиційно для відкриття сезону, гонщики приводили до ладу свої машини та випробовували трасу на автодромі "Чайка". Професіоналів у ділі - бачив Дмитро Євчин.

Володимир Колесников, учасник чемпіонату України з картингу (2009):

- Когда вот это громыхало, оно работало. Это машина настраивалась перед тренировкой, она прогревалась, чтобы мотор работал в хорошей динамике, чтобы он уже, чтобы он как бы уже сочным. Чтобы я на тренировке уже не мучился.

Поруч із досвідченими гонщиками до перегонів готуються й зовсім юні пілоти. В 11-ть років Гліб встиг виграти престижну серію "Ротакс Макс" у своїй віковій категорії. А отже, може брати участь у міжнародних змаганнях.

Гліб Малік, учасник чеміпонату України з картингу (2009):

- Тренируюсь я довольно таки часто, потому что жажда стать еще раз первым и побеждать и побеждать. На выходные, вот, когда уроки школа, в субботу сажусь на поезд, папа меня снимает и еду на тренировку.

Гліб живе у Полтаві, але майже щотижня приїжджає до Києва. Усе заради кар'єри у автоспорті. Також свої перші кроки у картингу роблять брат і сестра Красько. Наприклад, десятирічна Олександра - чемпіонка України у класі "наймолодших".

Олександра Красько, учасниця чеміпонату України з картингу (2009):

- В три года меня папа просто катал, ездил на соревнования и катал. В четыре как-то больше заинтересовалась больше с ним ездила и потом как-то в пять лет начала учавствовать в соревнованиях.

А от майбутнє п'ятирічного Жори було визначене заздалегідь. Якщо батько - фанат картингу - обирати не доводиться.

Жора Красько, гонщик-початківець:

- А это не я выбирал, это папа выбирал. Я хочу, мне нравится, просто папа меня берет на соревнования и я учусь кататься.

Як і інші, він виїжджає на трасу та намотує коло за колом. Адже опанувати карт допоможе тільки практика. Згідно з регламентом, кожен учасник має свій час на дорозі. За цей відрізок потрібно викластись на всі сто, щоб перевірити, чи готовий карт до головних перегонів. 

Дмитро Євчин, журналіст:

- Один, два, три. Все. Саме за стільки часу - три секунди карт розганяється до ста кілометрів на годину.

Окрім картів, на таке здатні тільки елітні спортивні авто, так звані супер-кари. Натомість карти значно дешевші - 3 тисячі євро - дитячий екземпляр, та 4-и тисячі "дорослий" карт. Значно більше спільного у картингу та Формули-1. Це - немов "Королівські перегони" у мініатюрі, динаміка змагань дуже схожа. Недарма, кажуть, картинг виховав трьох чемпіонів світу Формули-1. Міхаель Шумахер, Мікка Хаккінен та Фернандо Алонсо - усі вони починали кар'єру за кермом карта.

Дмитро Євчин, Дмитро Поденко, К1.

Телепрограма