Головна Мапа сайту Контакти
RSS
8 липня 2009
Один день. Спорт

Історії викрадення найцінніших футбольних трофеїв

21:04

У суботу  "Динамо" та "Ворскла" розіграють "Інтер"-Суперкубок України. Призовий фонд становить 75 тисяч доларів. 50 дістанеться переможцю, решта - невдасі. Наш Суперкубок - трофей порівняно молодий і цікавий здебільшого командам-претендентам та їхнім уболівальникам. А от найстаріші футбольні трофеї часто приваблювали не лише спортивною цінністю, а й матеріальною. Три детективні історії про футбол - далі в "Одному дні".

1895 рік. Кубок Англії викрав фальшивомонетник

Кубок Англії - найстаріший футбольний трофей світу. Розігрується ще з 1871-го року. Відтоді він чотири рази змінював свій вигляд. Уперше це сталося через необхідність. Гру номер один вигадали у Британії, там же й започаткували полювання на викрадачів футбольних нагород. "Маленький олов'яний ідол", як спочатку звався кубок, викрали на двадцять четвертому році існування. Злодія так і не знайшли, як і саму чашу. І лише за півстоліття крадій сам зізнався, що переплавив приз на фальшиві монети.

1966 рік. До Кубка світу добралися шахраї

Найпрестижніший трофей - Кубок світу спочатку був і найдорогоціннішим. Звався "Богиня Ніка". Виготовлений із золота найвищої проби, він мав не лише футбольну цінність, а й ювелірну. Не дивно, що викрасти кубок намагалися не раз. За чотири місяці до Мундіалю 1966-го року шахраям це таки вдалося. Втім, ненадовго. Через сім днів "Ніку" в кущах знайшов звичайний пес на прізвисько Шалопут. Крадія не впіймали, а тварина стала національним героєм.

1980 рік. "Богиня Ніка" зникла назавжди

Але "Богиню" так і не залишили в спокої. Втретє вигравши Чемпіонат світу, бразильці отримали її "у вічне користування". Однак 1980-го року статуетку знову поцупили. Цього разу назавжди. Як виявилося згодом, трофей переплавили на золоті зливки. У Бразилії тепер зберігається лише точна копія кубка.

Востаннє кубок поцупили 80-го. Минуло вже майже 30 років. І якщо переглянути останні кримінальні повідомлення зі спортивних майданчиків, то можна помітити цікаву тенденцію - нині шахраї стали більш практичними. І частіше нишпорять у роздягальнях - цуплять дрібняки з кишень. Мобільні, гаманці.

Можливо, на Заході й так. Але я нагадаю, як закінчився минулий рік. До України привезли Кубок, який завоювали наші шахісти. І поки трофей проходив митний контроль у Борисполі, його, по-перше, пошкодили, по-друге - зникло коштовне каміння.

Телепрограма