Вирішальні незабиті пенальті
Рівно 15-ть років тому італієць Роберто Баджо не забив вирішальне пенальті у фіналі чемпіонату світу з Бразилією. Його команда програла, а ту серію одинАдцятиметрОвих видатному футболісту згадують і досі. В українця Андрія Шевченка свої стосунки з післяматчевими серіями пенальті - не всі вони зі щасливим кінцем. Про це в "Одній Історії" Андрія Чернишкова.
2003 рік. Ліга Чемпіонів. Фінал. Шевченко забиває вирішальне пенальті
2003 рік - Андрій Шевченко символ тогочасного "Мілана", без нього напад Россонеррі важко було уявити. Не дивно, що у фіналі Ліги Чемпіонів саме українцю довірили пробити вирішальний одинАдцятиметрОвий у серії. Буффон, хоч і є одним із найвидатніших голкіперів сучасності, але спеціалістом із пенальті ніколи не був. Шевченко переграв його дуже спокійно. Як і годиться лідерові команди, саме він приніс "Мілану" найпрестижніший клубний трофей Європи.
2005 рік. Ліга Чемпіонів. Фінал. Українець хибить, італійці програють
Через два роки Шева все ще на піку кар'єри, але постійні дрібні травми трохи змазують вдалий сезон. У фінальному матчі з "Ліверпулем" він так і не зміг відзначитись жодним голом у грі. Шанс виправитися Андрій дістав у серії пенальті. Екзальтований воротар Єжи Дудек кинувся в інший бік від удару, але в останню мить встиг дотягнутися до м'яча рукою. Англійці виграли трофей. А українця заспокоювали дорогою в роздягальню. Він не забив - команда програла.
2006 рік. Чемпіонат світу. 1, 8 фіналу. Капітан не забиває, команда виграє
Чвертьфінал чемпіонату світу в Німеччині - найвидатніше досягнення збірної України в історії. Вихід до цієї стадії теж кувався в післяматчевих пенальті. Андрій Шевченко як капітан та лідер першим пішов пробивати. Його влучання мало додати впевненості всім гравцям національної команди. Однак з ударом Шеви знову впорався голкіпер. Ту серію українці таки виграли, але завдяки іншим футболістам, а особливо, Шовковському, який не пропустив жодного м'яча. Мілевському, що бив після промаху Шевченка. Саме його знущання з воротаря суперника задало тон перемозі.
- Ці хвилини післяматчевих пенальті для мене завжди були дуже нервовими. Сидиш мов на голках, іноді навіть хотілося б, щоб одинадцятиметрових узагалі не було - скільки нервових клітин зберегли б і вболівальники, і гравці.
- Ти знаєш, президент ФІФА Йозеф Блаттер теж мабуть сильно нервував, бо у 2006-му запропонував скасувати післяматчеві на чемпіонатах світу, а як альтернативу зменшити кількість футболістів у додатковий час та запровадити правило золотого голу. Але я наприклад проти - уяви, скільки екстриму втратила би гра.
- І таких як ти багато. Напевно, тому задуми Блаттера так і лишаються нереалізованими.