Міста-кандидати на проведення Олімпіади-2016 змагаються за рішення МОК
Трохи більше тижня залишилося до рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо країни, яка прийматиме Олімпіади 2016 року. Нагадаємо, що на проведення Ігор вже претендують усього чотири міста - Ріо-де-Жанейро, Чикаго, Токіо та Мадрид. Про те, як кандидати підготувалися до важливого рішення МОКу - в сюжеті Андрія Чернишкова.
Іспанія вже має досвід проведення Олімпіад. Сімнадцять років тому літні Ігри гостювали в Барселоні. А от у столиці таких форумів іще не бувало. Мадрид уже претендував на проведення Ігор, однак програв гонку Лондону, який прийматиме найкращих спортсменів світу через два роки. Цього разу місцеві організатори будь-що прагнуть виграти. Іспанці не впали у відчай - навпаки, до справи взялися дуже серйозно. Підтягнули інфраструктуру, добудували стадіони, а туристична привабливість Мадрида і так ні в кого не викликає сумнівів.
Мерседес Коген, президент кампанії "Мадрид-2016":
- Ми повністю готові прийняти Олімпіаду вже зараз. У нас є транспортна інфраструктура, ми маємо прекрасні арени для будь-якого виду спорту. Наше місто просто просякнуте спортивним духом.
Чикаго - третє за населенням місто у США, другий за значенням фінансовий центр країни і найпотужніший транспортний вузол Північної Америки. Місто вже має все потрібне для проведення Ігор - суперсучасні арени, купу спортивних новобудов. Втім, сила Чикаго не лише в інфраструктурі. Місто має потужних покровителів, а це майже завжди стає головним фактором при виборі місця проведення Ігор. Інтереси Чикаго лобіюватиме сам Барак Обама, який прожив тут двадцять п'ять років.
Барак Обама, президент США:
- Сполучені Штати пишатимуться проведенням Олімпіади. Це честь для усього американського народу зібрати у нашій країні тисячі найкращих світових спортсменів і забезпечити їх усім необхідним.
Перевага Ріо-де-Жанейро в гонитві за проведення Ігор - очевидна. У разі перемоги Бразилія стане першою країною Південної Америки, що прийматиме Олімпіаду. Одна з найсильніших сторін заявки Ріо - це цілковита підтримка влади і населення. Для досягнення мети три гілки влади штату виступили єдиним фронтом, що дуже сподобалося МОКу.
Орландо Сільва, міністр спорту Бразилії:
- Ми впевнені, що програми та заходи, які ми встигли провести, сприятимуть створенню більш безпечних та комфортних умов у Ріо - для наших відвідувачів і нашого населення, і для Олімпійських ігор у цілому.
Токіо вже приймало Олімпіаду. Але це було майже півстоліття тому. Місто повністю оновилося відтоді, й гостям буде на що подивитися. Досі екзотична для багатьох країна має дуже багато сильних сторін. Це і зручна транспортна інфраструктура, і наявність належних об'єктів, і чимале фінансування з боку влади. Японці обіцяють виділити майже п'ять мільярдів доларів на організацію літніх Ігор. А дозволити собі такі витрати решта країн-претенденток навряд чи зможе.
Андрій Чернишков, К1.