Столична мерія має намір ліквідувати незаконні гаражі
Гаражі - під знесення. Київська мерія вирішила ліквідувати усі столичні гаражі, які займають землю незаконно. А це - за словами чиновників - чи не кожен другий. Мерія готує списки "щасливчиків". Почати демонтаж хочуть вже у вересні.
Свої рішучі дії можновладці пояснюють тим, що самочинні гаражі заважають мешканцям. Однак деякі депутати Київради переконані - знесення гаражів лише загострить транспортну проблему. У Києві прописані близько мільйона автівок, і лише п'ята частина їх - з гаражами. У ситуації розбирався Роман Бочкала.
У будівельних нормах міста Києва не існує поняття "гараж", але є - машиномісце. Це ділянка зберігання автомобіля у спеціально пристосованому приміщенні. не більше 25-ти квадратних метрів на одну машину. Однак отримати ділянку під гараж майже неможливо, та навіть якщо вже отримав, то спробуй ще збережи.
Київська влада бажає позбутися гаражних кооперативів, у яких закінчився термін оренди землі, та приватних гаражів, побудованих без належних документів.
Віктор Кунц, директор комунального підприємства "Київблагоустрій"
Просто кидається металевий ящик - без дозволу, без рішення сесії, без плати за землю, але справа навіть не в цьому. Справа в тому, що дуже часто їх становлять на комунікації, заважають мешканцям будинків.
За наказом мерії - адміністрації районів столиці готують списки гаражів під знесення. Мова йде про тисячі ділянок.
Микола Малишевський - один із тих, хто може втрати свій гараж.
- Безбашенная власть, конечно, может что хочет то и делать.Им же закон не писан.
Чоловік був дуже здивований дізнавшись, що його гараж, який вже простояв більше 20-ти років, те ж планують знищити.
- С 85-го года стоит и никаких проблем не было. Все согласно проекту.
Єдиний документ пана Миколи - ось це рішення районної ради, яким свого часу дозволили побудову. Але також зазначено, "у разі необхідності гараж підлягає перенесенню в інше місце силами власника".
- Пускай попробуют - я им дам костели - пускай походят.
Чиновники заспокоюють - мовляв, постраждалим від знесення буде куди поставити свої легковики.
Віктор Кунц, директор комунального підприємства "Київ благоустрій":
Районна влада або міська влада запропонує не місце під гараж, а місце під стоянку. Тимчасове місце і такі місця зараз вже робляться.
Розраховувати на компенсації годі, вважає юрист Оксана Тропець - за законом таке не передбачено. Якщо б мерія дійсно бажала допомогти власникам, то погодилась би узаконити ті гаражі, що вже існують. Це як раз передбачено, але такий варіант - із розділу фантастики.
Оксана Тропець, юрист-консультант:
Не все що є в законі може бути втілене у життя і реалізоване от і до. Є нажаль дуже багато декларативних норм.
Отже, власникам автівок залишається обирати: або незаконно ставити машину біля будинку і хвилюватися, що її можуть пошкодити, або платити за стоянку, чи купити місце у паркінгу.
Знесення гаражів планують почати вже цього місяця. Деякі депутати Київради впевнені - ця операція пов'язана з пошуком нових майданчиків під забудову.
Валерій Карпунцов, депутат Київради:
Якщо поставити на ваги інтереси 300-3000 тисяч мешканців і інтереси одного забудовника, то логічно, що інтереси мешканців повинні переважати. Але на сьогодні ми маємо іншу ситуацію. І тому машини стоять у дворах, на вулицях.
Днями в Києві згорів один із гаражних кооперативів. Чи був це підпал - невідомо. Але кажуть, що на його місці - теж планується забудова. Якщо це так, то погоджувати її з власниками гаражів - вже немає потреби.
Роман Бочкала, Геннадій Анікеєнко, Олександр Пономарьов, Валентин Бєліч, К1