У Харківському університеті формули й підручники замігнив старий мотлох
Фізика може бути надзвичайно цікавою. Це доводять у Харківському національному університеті імені Каразіна. Тамтешні винахідники займаються розробками приладів зі старих речей, на яких студентам роз'яснють важкі фізичні закони. Алла Щоличева теж трохи повчилася.
Тільки на перший погляд це мотлох. В руках Наталі Казачкової непотріб перетворюється на цікаві винаходи. Трохи знань з фізики - і за хвилини вона створює примітивний музичний інструмент. Нам показує, як робиться так звана флейта.
Наталя Казачкова, винахідниця:
- Вырезаются несколько палочек, дальше один конец закрывают с помощью пластилина, потом укладываем на кусочок скотча.
В цій кімнаті вона готується до власного "Парадокс шоу", де буде пояснювати учням, чому вовчок ніколи не зупинити. Або що таке симфонія каналізаційної труби.
Алла Щоличева, журналіст:
- Це вже готовий експонат. Називається вальцювальник. Він зроблений зі справжніх вальців та декоративного обладнання. За допомогою цього пристрою метал можна зробити більш тонким. Ось як це працює. Беремо монетку, кидаємо, прокручуємо - і от що виходить.
Про якості газів та рідини вона розказує без формул, підручників і дошки з крейдою. Тут всі фізичні експонати можна брати до рук і випробовувати. Кожному приладу майстриня дала кумедну назву. Цей "крейзі-байкер" ніколи не падає.
Наталя Казачкова, винахідниця:
- Внизу находятся два груза, которые специально закрыты шариками, чтобы сбивать с толку детей. Из-за того, что здесь два груза, центр тяжести находится ниже, чем точка опоры.
За рік колекція збільшується на кілька серйозних приладів. До винахідниці долучаються студенти. Нещодавно для видовищних показів тут навіть ракету свою створили. Щоправда, з пластикової пляшки і зі специфічним пальним.
Наталя Казачкова, винахідниця:
- Етанол, в простонародье - медицинский спирт.
Залишилося тільки добре збовтати - і можна запускати.
З Харкова Алла Щоличева, Владлен Ноль, К1