Як багатий став бідним
Мільйонер у шкурі злидаря. Замість обіду в ресторані - їдальня, замість керма від ягуара - квиток на тролейбус, а замість дорогих бутиків - ринок Троєщина. До міжнародного дня боротьби з бідністю, К1 запропонував столичному мільйонеру - прожити один день так, як живе майже 30-ть відсотків українців. Враження від злиденного буття - у сюжеті Тетяни Штан.
Щодня Сергій Меркулов спускається з 10 поверху "Дипломат-холу" у підземний паркінг. Тут стоїть одразу три його авто - два Ягуари - та Лексус - на роботу їздить почергово на кожній машині.
Зі шкури бідного Сергій виліз ще 30 років тому. Дорогу ціну хліба знає не з чуток. У парадному холі будинку, де вартість квартири починається з 5 мільйонів гривень - він згадує про перші зароблені гроші.
Сергій Меркулов, мільйонер:
- Я первые свои серьёзные деньги заработал в 14 лет, 1,5 тысячи это были серьёзные деньги по тем временам, за месяц, я работал в студенческом отряде.
У 20 років - Сергій заробив 100 тисяч, а в тридцять його статок сягнув мільйона. З того часу він забув, що таке громадський транспорт. Дорога до роботи на тролейбусі перетворилася на подорож з відкриттями.
Він так здивувався ціні на квитки, що забув про найголовніше - без компостера вони не дійсні.
-Как все сложно - стыдно но я не знал что их нужно компасировать.
Він всю дорогу дивився у вікно. На диво до офісу на тролейбусі Сергій дістався швидше аніж на авто. По факту робить короткий висновок.
- Надо купить тролейбус и ездить - как все.
Тетяна Штан, журналіст:
- Обідати у робочу перерву ми запросили Сергія до звичайної їдальні. У меню сьогодні тут борщ зелений за 3.50, гречка за 2,50 та відбивна за 11.
Він звик, що тацю з їжею йому несуть офіціанти - тут збирати обід доводиться самому.
Сергій витримано вистояв чергу, далося взнаки заводське минуле - ось нарешті перше замовлення.
За обід Сергій зазвичай викладає близько 250 гривень. Тут витратив у десять разів менше.
Від ціни - обід не став менш поживним. Хоча до смаку припало не все - від біфштексу Сергій відмовився.
- Понравился борщ украинский, очень не плохо, весь обед обошелся в 5 доларов - вполне сытный, не разочаровывает.
У стінах їдальні Сергій ділиться рецептом успіху в бізнес-кулінарії.
Сергій Меркулов, мільйонер:
- Секрет успеха - если зритель думает, что я скажу как завтра стать миллионером надо быть ненормальным, я скорее скажу как не стать бедным - работать.
У вбранні на 20 тисяч гривень - Сергій вирушає на столичний ринок Троєщина за обновками. Довго блукаючи між прилавками мільйонер таки зупиняється біля ятки з джинсами.
- сколько такие? 350 - ну со скидочкой - эта моделечка неплохо смотрится - хотелось бы дольчекабана понимаете что это качество что дольче-кабана ничем не отличаеттся - дольче кабана даже хуже по качеству.
Він довго примірявся, дивився і все ж не зміг нічого купити . Статус не дозволив. Від відвідин ринку у Сергія залишився неприємний осад.
Сергій Меркулов, мільйонер:
- Ну конечно качество отвратительное - это можно носить только с большого отчаянья - что то достойное искать на рынке это бесполезно. грустно после посещения рынка, грусно.
Тетяна Штан, Вадим Ревун, Олександр Пономарьов «К1».