Головна Мапа сайту Контакти
RSS
28 жовтня 2008
Один день. Україна

У Києві відбулися перегони мінікарів

22:01

Автомобільні перегони на трасі довжиною у 15 метрів влаштували у Києві. Щоправда, транспортні засоби - зменшена копія справжніх. А з водієм їх пов'язує лише пульт дистанційного управління та пильний погляд. А переможець, крім морального задоволення, отримує ще й грошову винагороду. Керувати електромобілем навчилась і Тетяна Козирєва.

Це пульт дистанційного керування. Тиснемо на себе газ - машина їде вперед. Аби загальмувати, тиснемо в протилежний бік, ще раз - мініавтівка їде назад. Кермо ліворуч - праворуч. Ось і всі навички керування цією машинкою з електродвигуном. Максимальна її швидкість - 20 кілометрів на годину.

Андрій Мельник, організатор змагань:

- Это шасси. Что здесь есть? Антенна, которая принимает сигнал, микросхема, которая обрабатывает и передает сигнал на колеса и на двигатель. Элементы питания, электродвигатель и рулевой поворот - в принципе, все. 4 батарейки типа 3А. Мы используем аккумуляторы, заряжаем - и машина готова к эксплуатации.

Корпус - зменшена копія оригіналу. Якщо набридне, легко можна замінити на інший. Ганятися на мінікарах можна і по кімнаті, і на такому спеціальному трекові для шосейних перегонів. Цього разу на змаганнях лише шість ентузіастів. Майже усі ніколи не мали подібної забавки у дитинстві, тож до старту автолюбителі набивають руку.

Тетяна Козирєва, журналіст:

- Є у цих змаганнях і призовий фонд. Перед початком кожен учасник робить свій внесок. Переможець забирає усе.

Автівок лише три, тож спочатку - два півфінальні заїзди. А осі і фінал, до фінішу лічені секунди, росте напруга. Автолюбителі не стримують емоцій.

Олексій Матіясєвич, переможець змагань:

- Вначале непривычно, но после исправления некоторых ошибок становится проще, вспоминается опыт вождения нормальной машины. Это все играет роль. У меня с самого начала была цель - я ее себе поставил. Постоянно повторял, что хочу выиграть, играл и выиграл.

Після змагань організатори не поспішають їхати геть - самі беруться за пульти. Зізнаються, що така можливість випадає не частіше як раз на місяць.

Тетяна Козирєва, Павло Лисенко, К1

Телепрограма