В Україні - валютна істерика
Попри фантастичний курс, черги за доларом в українських обмінниках вишиковуються довжелезні. В деяких регіонах придбати його практично неможливо. Валютна істерика - і в Києві. Третина кіосків зупинила купівлю-продаж. В одних не вистачало доларів, в інших - гривень, а подекуди - навіть російських рублів. Чого злякалися перекупники - дізнавалася Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- Валютний голод в столичних обмінниках. Кожен третій пункт обміну зустрічав клієнтів ось таким порожнім табло - перекуповувачі валюти так і не змогли скласти ціни долару до кінця дня.
Операції купівлі-продажу більшість обмінників почали здійснювати лише по обіді. Порожні табло заповнювали цифрами, причин застою працівники не знають. Валюта була і є. У цьому обмінному пункті бракує лише російських рублів. В обміннику поряд з обіду, навпаки, немає гривень.
Американські зелені зранку розхапали, як гарячі пиріжки, одразу в трьох пунктах обміну, що стоять поряд. Остання тисяча залишилася тільки тут. Більше буде завтра зранку. У Нацбанку ж радять не квапитись.
Володимир Стельмах, голова Нацбанку України:
- Такого не може бути, щоб світова економіка впала, не вийшла на новий рівень. Десь, може, 3 місяці, може, 6 місяців, потім знову піде підйом, і знову населенню треба буде думати, як рятувати ті невеликі свої заощадження.
Вгамувати валютну спрагу можна лише перенаситивши ринок. Причини коливання курсу долара українські банкіри вбачають у надмірному ажіотажі. Звичайна людська паніка закрила третину обмінників, ключ від дверей - у руках Нацбанку.
Денис Горбуненко, голова правління комерційного банку:
- Национальный банк совместно с правительством должны обнародовать и внести обязательную продажу валюты. То есть, валютный рынок нужно немножко связать, чтобы запретить некоторым игрокам заниматься спекуляциями на этом и разогревать курс. Потому что не может быть с утра, когда еще не было торговли, чтобы на Ройтерсе стоял курс, который превышает на 50-70 копеек курс предыдущего дня. Это происходит каждый день.
Тетяна Штан, Геннадій Вівденко, Вадим Свиридонов, К1