Головна Мапа сайту Контакти
RSS
4 листопада 2008
Один день. Україна

Будинок майбутнього. Своє світло

22:02

Сонячною енергією, яку Земля отримує протягом доби, можна кілька століть забезпечувати людство світлом. А якби в Україні встановили сонячні батареї площею усього Києва, то електрики вистачило б на всю країну. Українські вітряки та сонячні батареї популярні у Європі, Південній Америці і навіть на Мадагаскарі. Українці ж до такої екзотики тільки починають звикати. К-1 продовжує серіал "Будинок майбутнього". Сьогодні ми розкажемо про своє світло.

Дарина Горова, журналіст:

- Забезпечити будинок світлом можна, встановивши вітряк і сонячні батареї. Немає вітру влітку - використовується енергія сонця. Вітряно взимку - працює аеродинамічна установка.

Цей вітряк ось уже два роки забезпечує енергією триповерховий будинок - офіс українського виробника вітряних установок.

Дме вітер - вітряк виробляє електричну енергію. Вона потрапляє на акумуляторні батареї. Потім - на інвертер. Його можна підключити до міської електромережі. Це допоможе, коли немає вітру, і батареї розряджені.

Денис Сілін, представник фірми, яка виготовляє вітряні установки:

- То есть: ветряная мельница, аккумуляторная батарея, инвертер. Это устройство, которое получает постоянную енергию, накопленую в батареях, и преобразует ее в переменную, бытовую, необходимую для пользователя.

Тут 20 батарей. Їхнього запасу за умови відсутності вітру вистачило би на одну добу роботи побутових пристроїв та 23-х комп'ютерів. Зараз вітряно - все працює.

Денис Сілін, представник фірми, яка виготовляє вітряні установки:

- Прибор, который используется во всех домах - СВЧ. То есть, пожалуйста, я его включил - и одновременно работает СВЧ, одновременно работает чайник, работает холодильник.

Встановлення такого 2-кіловатного вітряка обійдеться у 40 тисяч гривень. Кілька місяців чи навіть рік спеціальна метеосистема буде з'ясовувати, наскільки вітряно біля будинку.

Денис Сілін, представник фірми, яка виготовляє вітряні установки:

- Это не проблема, энергоносители есть везде, просто надо научится их получать.

Ще один спосіб освітити будинок - сонячні батареї. Принцип дії - як і у вітряків. 50 кремнієвих пластин на фасаді Інституту відновлювальної енергетики встановили три роки тому. Потужність батарей - 5 кіловат. Цього вистачає, щоб забезпечити роботу працівників на трьох поверхах.

Віктор Рєзцов, заступник директора з наукових питань Інституту відновлювальної енергетики:

- 800 ватт на квадратный метр, так? Это примерно электрический чайник, размазанный по квадратному метру. Энергия преобразуется в электричество. После этого электричество, как и обычные батареи, нужно включить в сеть. Через что? Через преобразователи. Или вторичный источник электропитания, который преобразует постоянное напряжение в переменное, 220 вольт, частотой 50 герц. Вот и все!

Для будинку в 200 квадратних метрів треба встановити батареї потужністю 250 кыловат. Це коштуватиме 15 тисяч доларів. Використовувати фотоелементи можна і для освітлення парку чи рекламних плакатів.

5 листопада дивіться продовження серіалу "Будинок майбутнього". Мова йтиме про те, без чого життя неможливе - про воду. Виявляється, у приватний будинок можна провести воду з підземних джерел. До того ж, вона не містить ані токсичних речовин, ані хлорки. Як оселити артезіанську воду у себе вдома - завтра о 21:30.

Дарина Горова, Микита Ісайко, Ігор Антонюк, К1

Телепрограма