В Україні відкриваються компанії з колекторських послуг
В Україні разом із підвищенням кредитних ставок зростає кількість боржників. За справу взялися колектори - спеціалісти, які займаються поверненням заборгованостей.
Листи, телефонні дзвінки, особисте попередження і насамкінець суд - ось зброя, з якою вони йдуть до несумлінних позичальників. Розбиратися з міжнародними кредитами українців до Києва приїхали французькі колектори. Як працюють європейські збирачі боргів знає Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- Гойдалку бізнесу розхитали борги. Українці напозичали грошей у європейців. Європейці заборгували українцям. Тепер вони вимагають в один одного повернути кошти. Збирати борги до Києва приїхала європейська компанія з колекторських послуг.
Новенький офіс у центрі Києва. У приміщенні ще не вивітрився запах фарби та клею. Максим Бруль на посаду директора українського представництва французької компанії колекторських послуг призначений у вересні цього року. Лише два місяці роботи - а клієнтів усе більшає.
Максим Бруль, директор українського представництва французької компанії з колекторських послуг:
- На сегодняшний день мы оцениваем следствие существуещей ситуации на финансовых рынках, я думаю что это будет наблюдаться ближайшее несколько лет, минимум год. Тенеденция на сегодняшний день - это 10-20 процентов ежемесячно.
Робота Максима - повертати борги юридичних осіб, як в самій Україні, так і за її межами. Ціна на колекторські послуги найперше залежить від географії позивачів. На міждержавному рівні процентна ставка становить не більше 10 відсотків від суми боргу. На теренах України сягає 30-ти. Завищені ставки через затяжні судові процеси. Адже в Україні не діють європейські закони колекторського бізнесу.
Максим Бруль, директор українського представництва французької компанії з колекторських послуг:
- Это методы воздействия на должников, начиная от административных мер в рамках бизнес-поля.
У комп'ютері понад сто тисяч клієнтів та боржників з усього світу. Це своєрідна секретна база, "чорний список" наразі поповнюється українцями. Дев'ять із десяти позивачів - іноземні підприємства.
Максим Бруль, директор українського представництва французької компанії з колекторських послуг:
- Вся эта система подразумевает аккумулирование всей информации о должниках и о наших клиентах, о взысканых суммах, звонках, переговорах и т д.
У цьому офісі під час фінансової кризи не лише не звільняють працівників, а навпаки, відкривають нові вакансії. Обдзвонювати боржників та надсилати листи - з кожним днем таких спеціалістів тут потребують дедалі більше.
Працівник українського представництва французької компанії з колекторських послуг:
- Ви отримали наше повідомлення, інформація буде розміщена в базі. Я розумію, що криза, але криза закінчиться, і ви будете продовжувати ваші операції, і це дуже погано вплине на вашу репутацію.
Швидкий приріст попиту на колекторську послугу Максим очікує ще принаймні рік. Далі - стабільність. До середини наступного року представництва компанії відкриють в усіх регіонах України.
Тетяна Штан, Олександр Пономарьов К1.