Депозитні відсотки в українських банках зростають
Депозитні відсотки ростуть, як на дріжджах. Деякі банки обіцяють ледь не чверть прибутку річних. Під час фінансової кризи навіть з’явилися вклади терміном від двох тижнів - такого український банківський ринок ще не знав. Що криється за рекламною обіцянкою і хто на кому заробляє - дізнавалася Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- Українські банки полюють за грошим. Відсоткові ставки зростають чи не щодня. Вже сьогодні поклавши на депозит одну гривню - за рекламними обіцянками за рік тут може з’явитися на чверть більше. Але експерти застерігають - деякі українські банки можуть не втримати хвилю фінансової кризи.
У цьому офісі - щосекунди фіксують усі зміни, які відбуваються з українськии банками. На аналітичний сайт заносять, лише стабільні депозитні ставки. Світова криза, змусила фінансові установи вдатися до деяких хитрощів, аби привабити нових вкладників. То ж відкрито говорити про нові відсотки погоджуються не всі банки.
Тетяна Магурчак, фінансовий аналітик:
- Зараз багато банків зі зростаючою ставкою, тобто кожного місяця ставка зростає, треба звертати увагу на те, що така ставка не кожен місяць, і ви не будете отримувати зайві гроші.
Так наприклад "Укрпромбанк" у рекламі обіцяє виплатити 21,5% . Насправді першого місяця вкладник отримає тільки 17% - другого - на 0,2 % більше. І лише в останній - депозитна ставка буде 21,5%. Насправді у підсумку 17,18% . А ось "Родовід-банк" - обіцяє 24% річних. На таку ставку вкладник може розраховувати лише в перший місяць - інші 11 - по 18%. У сумі 18,5% річних.
У “Родовід-банку” не заперечують - це реклама. Насправді максимальний відсоток дещо нижчий.
Наталя Дворник, віце-президент ВАТ "Родовід-банк":
- Мы предлагаем на сегодняшний день максимальную ставку 21% речь идет о 1 годе и 2 днях. Даже когда очень хочется поднять ставку по вкладу и привлечь клиента стоят перед выбором своей прибыльностью и вложения своего ресурса. Поэтому большой прибыльности до конца года не будет.
А ось в "Укргазбанку" не встигають передруковувати рекламні плакати. Буквально за кілька годин до нашого інтерв’ю - тут вчергове зросла ставка.
Косторніченко, директор департаменту роздрібного бізнесу "Укргазбанк":
- Максимальная ставка составляет 22% в гривнен - если он размещает 1000 гривен, то получает 220 гривен.
В "Індустріал" банку у гонитві за клієнтами підвищувати депозитні ставки не поспішають .
Маргарита Ладиженська, Директор департаменту роздрібних операцій
- Наш банк не предлагает таких высоких ставок потому что я считаю 24% - это караул, когда платят банки такие проценты. У нас среднерыночная - максимальная ставка у нас в гривне 19,5% годовых.
Високі процентні ставки - найперше, що має насторожити клієнта. Експерти не радять залишати гроші на річних депозитах без права доступу. А перш ніж покласти на короткотермінові - уважно перевірити репутацію банку.
Тетяна Магурчак, фінансовий аналітик:
- Я б не радила ставити кошти на довготерміновий депозит, краще на зараз банки підвищили на короткотермінові депозити на 3 місяці - потім продовжувати.
В банках запевняють - виплатити кошти за високими ставкам на кінець року готові. Щоправда кожен шукатиме у різних засіках.
Антон Косторніченко, директор департаменту роздрібного бізнесу "Укргазбанк":
- Депозитный портфель «Укргазбанка» составляет 4,5 млрд он был сформерован 90 тысяч клиентов
Наталя Дворник, віце-президент ВАТ "Родовід-банк":
- Рабочая ставка в авто еще 4 месяца назад то есть была в районе 24-25 все кредиты которые банки продавали авто, они имели в среднем 7 лет - поэтому говорить сей час, что ставка 21 будет настолько критическая.
Маргарита Ладиженська, Директор департаменту роздрібних операцій:
- Я спокойна за те вклады, которые мы берем на ну если с другой стороны если какой то коллапс.
На випадок коллапсу експерти і радять велику суму вкладати в кілька фінансових установ і не більше 50-ти тисяч в один банк. Тоді кошти, хоч і без зароблених відсотків - поверне фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Тетяна Штан, Олексій Шматов, Дмитро Монархов, Максим Чеблін К1.