Головна Мапа сайту Контакти
RSS
25 листопада 2008
Один день. Україна

Фінансова піраміда Роберта Флетчера розкрита

21:14

Компанія "Кінгс Кепітал", яка зібрала з українців 100 мільйонів доларів, пов'язана з церквою - Посольство Боже та його пастором - Сандеєм Аделаджею, а у справу Роберта Флетчера намагаються втрутитись і вплинути на хід розслідування. Такі гучні заяви сьогодні озвучив міністр. Люди, що залишилися без грошей - вийшли на акції протесту - одні штурмували банк, інші - суд, де мали розглядати справу Флетчера.

Десятки людей вважають себе ошуканими. Вони вклали свої кошти у проекти Роберта Флетчера. Але зараз ані прибутку, ані власних грошей повернути не можуть. Вирішили звернутися до правоохоронців. Однак біля стін суду рандеву з американцем - не дочекались. Його сьогодні зранку так і не привезли.

Віталій Хібовський, представник комітету по боротьбі з соціальними зловживаннями:

- Ми прийшли сьогодні сюди, щоб люди зрозуміли і не брали на себе відповідальність за цих людей, які поскладували свої квартири і яких з грудня місяця банки будуть виселять, з дітками на вулицю.

Він вклав сімнадцять тисяч доларів - сподіваючись отримувати двісті відсотків річних. Від літа намагається повернути свої гроші, але все марно. Демонструє цілий стос документів та договорів на виплату коштів інвесторів.   

Геннадій Рядінських, інвестор:

- У Роберта Флетчера целая серия проектов и эти деньги собирались в так называемый "Клуб ста тысяч". Он создавал эти клубы. Мы впятером собрали эту суму, 100 тысяч долларов и внесли ему, на развитие его проектов, но как показали дальнейшие события, у него нет работающих бизнесов.

Вже почали вставляти палиці у колеса розслідування. Юрій Луценко не виключає, що у справу Флетчера намагаються втрутитись і вплинути на хід розслідування. Тож завтра правоохоронці збираються звернутись до суду і пред’явити конкретні звинувачення.

Юрій Луценко, Міністр внутрішніх справ України:

- Сьогодні порушена кримінальна справа по фінансовому шахрайству. Вчора в суд було подано клопотання про дозвіл на обшук. На жаль голосіївський суд відмовив нам у наданні такого права. Для мене це є серйозною ознакою резонансності і можливо адміністративного та політичного впливу

Для Олександра Крамаренка скандал навколо інвестиційних проектів Роберта Флетчера не став несподіванкою. Він і раніше попереджав про сумнівне походження цих структур. Непрозорі схеми з першого дня діяльності американця в Україні викликали підозри.    

Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги UA":

- Певна ліцензована інвестиційна компанія, яка законно все робить, організує семінар платний семінар, або безплатний. Це не є проблемою. але коли вона починає пропонувати людям свої продукти вона повинна покласти на стіл ліцензії, дозволи, які вона має отримати в певних українських органах, наскільки мені відомо нічого цього пан Флетчер не робив.

Людей, які вклали свої гроші у проекти Роберта Флетчера - сотні по всій Україні. А от гарантій повернення коштів у них зараз жодних.

Веніамін Трубачов, журналіст:

- Ми протягом дня намагались зв’язатись з адвокатами Роберта Флетчера. Але виявити хто представляє його інтереси у суді нам не вдалось. Прізвища юристів Флетчера не розкривають - ні в міліції, ні в офісі самого американця.

Веніамін Трубачов, Сергій Коваль, Павло Лисенко, К1.

Телепрограма