Залізничні квитки на новорічні свята майже повністю розпродані
Кияни опинилися замкненими у власному місті. Виїхати зі столиці перед новорічними святами варто надзусиль. На проблему з квитками звернули увагу наші глядачі. Головний залізничний вокзал країни - під посиленою увагою правоохоронців. Міліція намагається не допустити перепродажу квитків з рук. Найбільше їх розкупили на 30 грудня. На цей день на потяги залишилася десята частина проїзних документів. Такий передноворічний ажіотаж - традиційна пора для охочих заробити на їхньому перепродажу.
Місяць тому квиток до рідного Дніпропетровська Дмитро був змушений купити з рук. У касі все розкупили. Та тут же знайшовся охочий продати йому документ на проїзд уп'ятеро дорожче.
Дмитро Матвійчук, покупець залізничного квитка:
- Когда он мне предлагал билет, везде ходила рядом милиция, и она никак не реагировала.
Вадим Слободянюк, начальник міліції громадської безпеки на Південно-Західній залізниці:
- Такі випадки - це за тих обставин, коли людина купила квиток, і він їй не потрібен, він може здавати в черзі, а що стосується тієї категорії осіб білетчиків, які в нас постійно раніше були на вокзалі, я можу вам з впевненістю сказати, що їх на давно немає, і ми проводимо всі заходи для того, щоб їх не було.
Побачити працівників міліції, які стежать за незаконними торгівцями, непросто. Адже вони, як і їхній керівник, чергують на вокзалі у цивільному. І цими днями несуть посилену службу - по 12 годин.
Вадим Слободянюк, начальник міліції громадської безпеки на Південно-Західній залізниці:
- У вечірній час можете взяти приховану камеру - я відповідаю за те, щоб цих осіб не було.
Ми врахуємо запрошення керівника правоохоронців, що працюють на вокзалі, і вирушимо на пошуки підпільних торгівців квитками, озброївшись прихованою камерою.
Для чистоти експерименту увечері в касі вокзалу питаємо квиток на один з популярних напрямків. Квитків немає.
Побачити у залі людей, що пропонували б квитки, нам справді не вдалося. Через півгодини пошуків залишаємо вокзал. Втім, на допомогу готовий прийти перший ліпший таксист.
Ціна підпільного квитка - 500 гривень. Цих грошей вистачить, щоб двічі заплатити штраф за торгівлю у невстановленому місці. Проте, мале покарання - не головна проблема для міліції.
Вадим Слободянюк, начальник міліції громадської безпеки на Південно-Західній залізниці:
- Навіть якщо ми затримаємо цього білетчика, вилучимо в нього 1-2 квитка, нам потрібно ще затримати й ту особу, яка в нього буде купувати цей квиток. Повинна та людина підтвердити: "Так, я купувала квиток вартістю 100 гривень, а заплатила 160 гривень. Як показала практика, пасажири, які купують з рук квитки, відмовляються йти до суду, а міліція не має права їх доставляти в суд, бо складу адміністративного правопорушення з їхньої сторони немає.
Маркіян Перетятко, Володимир Дєдов, К1.