Головна Мапа сайту Контакти
RSS
5 грудня 2008
Один день. Україна

В аеропорту Бориспіль встановлять вимірювач радіації

21:11

Українські прикордонники посилено замірюють радіацію. Міжнародний аеропорт "Бориспіль" захистили від валіз із радіоактивними речовинами. Там встановили надсучасну систему радіаційного контролю. Все - для безпеки та боротьби з ядерним тероризмом. "Друга лінія захисту" - це спільний проект американців, канадців та українців.

Алла Щоличева, журналіст:

- Ось такий американсько-канадський подарунок стоїть в Бориспільському аеропорту. Це система радіаційного контролю. Вона реагує на щонайменший рівень небезпечного випромінювання. Який може мати багаж пасажира, або ж він сам.

Пафосне відкриття "лінії захисту" починається з перерізання червоної стрічки. Американські посмішки та українські слова вдячності. До сьогодні систему надконтролю в Бориспільському аеропорту тестували майже два місяці, показати, як вона працює спочатку вирішили журналістам. Влаштували так звану виставу.

Такий звук попереджає - у цього чоловіка є щось радіоактивне. Він пішов собі далі, а на моніторі чергового з’явився сигнал тривоги.

У залі спрацювала камера спостереження - відео тривалістю кілька секунд з обличчям порушника побачили прикордонники.   

За сценарієм, цю людину знайдуть у будівлі аеропорту за лічені хвилини. Потім поведуть у спеціальну кімнату - перевірятимуть на радіоактивність. І речі, і самого пасажира. Вже іншими приладами. 

Ця знахідка не має нічого спільного з ядерним тероризмом - замала доза, пояснюють прикордонники. Але таку речовину через повітряний український кордон більше не пропустять.
Обладнання вартістю два мільйони доларів - неможливо обдурити, хизуються військові. Воно безвідмовне та надчутливе.

Микола Литвин, Голова державної прикордонної служби України:

- Коли людина лікується і там в неї якісь хвороби, коли іде опромінювання , і ця апаратура спрацьовує. Якщо будуть засоби в яких випромінювання безпосередньо матеріал, який є відноситься до ядерного матеріалу. Вона спрацює у будь-якому випадку.

Червоні лампочки контролю повідомляють навіть про найменшу небезпеку. Прилади фіксують випромінювання, про яке, здавалося, ніхто б навіть не здогадався. Наприклад, у сувенірах, які з далеких країн привозять українці.

Олександр Тарабін, інженер з налагоджування і запуску в експлуатацію:

- Может содержаться в керамике, может содержаться на зубных протезах, может содержаться в медицинских препаратах.

Сувенірні горщики і ліки прикордонники обіцяють не відбирати. Радіаційний фон у них мінімальний, тому ніякої загрози немає. Але якщо система контролю спрацює, пасажира все ж таки затримають і перевірять речі. Іще ретельніше. 

Алла Щоличева, Дмитро Монархов, К1.

Телепрограма