Світ за очі. Найкращі сюжети
Влітку в "Одному дні" з'явилася нова рубрика - "Світ за очі". Щотижня ми розповідали про маловідомі, але від цього не менш цікаві місця в Україні. Наші кореспонденти проїхали країну вздовж і впоперек: від мису Меганом у Криму до невеличкого села за 20 кілометрів від білоруського кордону. Побували в замку графа Дракули на Закарпатті та на горі Крем'янець, що на Харківщині.
Ось - головний предмет сучасного мандрівника. Це - GPS-навігатор. Користуватися ним дуже просто: обираємо потрібну карту. Ставимо точку, куди хочемо потрапити. И програма сама вкаже шлях до омріяного місця.
І наступного року ми плануємо продовжити наші мандри. А поки що - про найцікавіші місця з серії "Світ за очі".
Щотижня ми мандрували світ за очі. Блукали в Олешківських пісках - найбільшій у Європі пустелі.
В цій місцевості дуже легко заблукати. Тому краще брати з собою GPS-навігатор. Один дотик - і ми вже знаємо, де знаходимось.
Це було на Херсонщині. У сусідній із нею Миколаївщині ми опановували іншу стихію - воду. Пливли Південним Бугом на каяках козацькими шляхами.
Пробний кілометр річкової траси для туристів-початківців обирають таким чином, що, ступивши на борт катамарану, вийти можна лише підкоривши всі пороги. Чи справді там так небезпечно?
Ми спускалися під землю і були першою знімальною групою, яка побувала в підземеллях біля Одеси.
У катакомби села Усатове, що під Одесою, ще не ступала нога оператора, адже з такою технікою сюди не увійти.
З-під землі - на гору. Себто на курган біля міста Ізюм на Харківщині.
Ось там за рікою - землі Київської Русі, а туди вже половецькі степи.
Україна - країна закопаних скарбів і підземних ходів - доведено К1! Ми знаходили їх щоразу. Біля Дніпропетровська - на місці колишньої Кодацької фортеці.
Олег Репан, доцент кафедри історії України Дніпропетровського національного університету:
- Звідси під Дніпром ішов підземний хід на цей острів, і там козаки зберігали порох. Особливо пікантною є ця деталь, якщо врахувати, що ми з вами стоїмо на суцільних гранітах.
Скарби є на території Миньковецької держави - автономії з 15-ти сіл на Хмельниччині.
Надія Самбольська, директор музею "Отроків":
- Ходять чутки, що карета закопана зі скарбами, але ми не знаємо, пробуємо докопатися.
На Полтавщині - у залишках маєтку родини Терещенків.
Переказують, що, втікаючи від революціонерів, Надія Терещенко загубила у підземеллі перстень та сережки з діамантами. Та поки шукачі скарбів нічого не знайшли - за кілька метрів від башти підземелля завалилося.
Не обійшлося і без привидів. Це їхні фотографії на мобільному - переконаний комендант Тараканівського форту на Рівненщині.
Сергій Махновець, комендант Тараканівського форту:
- Я сфотографував солдата, який ніс снаряд. Дуже було схоже на військового. Навіть на знімку було видно головний убір з кокардою.
Знайшли містику і на кримській террі інкогніто - мисі Меганом.
Про мис Меганом переповідають десятки страшних історій. Хтось бачив тут корабель-привид. Інші запевняють, що тут люблять приземлятися іноземці.
І, можливо, завдяки потойбічній силі з'явилося кам'яне село на Житомирщині? Брили нагадують хати, а техніка відмовляється працювати.
Ольга Куліш, екскурсовод:
- Ішов убогий чоловік. Одягнений в таку одежу, досить таки втомився, підійшов до крайньої хати, попросив господаря: "Дай мені хліба". Чоловік клопотався по господарству і сказав: "Іди собі, Боже, ніколи мені з тобою". Чоловік ображено пішов, а село скам'яніло.
У новий рік - з новими ідеями. Б'ємось об заклад: про більшість унікальних місць у кожному регіоні ви багато не чули. Відкриваємо Україну разом - дивіться щоп'ятниці на К1.