Головна Мапа сайту Контакти
RSS
8 січня 2009
Один день. Україна

Третина сувенірів на ринках Києва виробляється за кордоном

22:03

Патріотична символіка родом із Китаю. Третина сувенірів на ринках Києва виробляється за кордоном. Народні майстри нині не встигають задовольнити весь попит. Та й товар у них удвічі, а інколи й утричі дорожчий, аніж китайський. Українські козаки, вишиванки і тарілки з пейзажами - це найпопулярніші серед туристів товари з ярликом "Зроблено в Китаї". Чим ще торгують на сувенірних ринках столиці, дізнавалася Тетяна Штан.

Сувенірною продукцією у центрі Києва торгують за будь-яких морозів. Всі товари на ятках обов’язково з державною символікою. Товар з написом "Україна" чи англійською "Ukraine" туристи розбирають як гарячі пиріжки. Найбільше заробляють на патріотичних товарах із Китаю.

Сергій, продавець:

- Я працюю 7 років, я 2 роки ходив по конторах найкрутіших, де є обладнання, вони таку ціну виставляли за вишиту футболку, що її просто по закупці не продаси на майдані. Ми порахували, що якщо пошити футболку у нас - вона буде втричі дорожча, ніж китайська.

Сергій - єдиний із продавців, хто погодився розповісти китайську правду українських сувенірів.

Козачки з Піднебесної донедавна були єдиної прикрасою магнітної дошки. Тепер конкурентів витісняють дерев’яні сувеніри з Києва та Львова.

Сергій, продавець:

- Це Київ виробляє по всій Україні, це Львів по всій Україні - куди не поїдете, ви побачите таке виробництво, тільки другий малюнок. Китайські не схожі на українські, вони не розуміють що таке Україна.

Китайські ляпи українець може узріти і неозброєним оком - ось козачок у жіночій вишиванці. Візерунок на рукаві чоловікам нашивали тільки на манжетах. А тут вже кульгає китайсько-англійська граматика. Латинську "Н" умільці Піднебесної сплутали з "Ю" - туристу залишається тільки здогадуватися, з якої країни він привіз сувенір.

Український герб китайського виробництва можна знайти і на Андріївському узвозі, та тут це таємниця за 7-ма печатками, для туристів всі вироби на цих ятках - ручної роботи.

До яких сувенірів китайці таки доклали руку - йдемо дізнаватися разом з прихованою камерою. Серед речей ручної роботи зустрічаються вже знайомі козачки та футболки - та тут продавці завчасно зняли бірку Made in China.

Шапки, кепки, тарілки та чашки - найдешевші столичні сувеніри родом із Китаю. Як не дивно, саме їх найбільше купують туристи. На деяких сувенірах китайці навіть не ставлять країну-виробника - такий товар краще купують.

Брак сувенірів українських виробників продавці пояснюють відсутністю виробничих технологій та високими цінами. Останній аргумент взагалі в умовах кризи не на стороні національного виробника.

Телепрограма