Головна Мапа сайту Контакти
RSS
9 січня 2009
Один день. Україна

У Києві може скінчитись опалювальний сезон

21:13

Тепло в Києві буде ще кілька днів - і це не прогноз синоптиків. Мазуту залишилося обмаль. Далі опалювати буде нічим. Таку заяву сьогодні зробило керівництво "Київенерго". Нагадаю, вже третю добу столицю обігрівають резервним пальним, бо "Нафтогаз України" зменшив постачання блакитного палива наполовину. Водночас у самому "Нафтогазі" запевняють, що це не так. Мовляв, газ подається у повному обсязі.

Рома Бочкала, журналіст:

- Газу більше немає, тому Київ тепер опалюють мазутом. Ось прямо в цих котлах. В останнє подібна ситуація була на початку 90-х років, але тоді масштаби були набагато меншими ніж зараз.  

- Це – п’ята теплоцентраль. Вона найбільша в столиці, опалює 40 відсотків помешкань. Тут повністю перейшли на мазут. Це сАме стосується шостої ТЕЦ. Як бачите - газовий датчик на нулі. 

Борис Стовбун, головний інженер Київської ТЕЦ-5:

- Мы видим сейчас, что прибор у нас показывает ноль, то есть газа на котел - нет. А расход мазута на котел показывает величину которая необходима чтобы этот котел работал с заданной нагрузкой.

З шостого січня тиск щодоби падає на третину, каже технічний директор Київенерго Юрій Гладишев. Такої скрутної ситуації ще ніколи не було.

Юрій Гладишев, технічний директор компанії "Київенерго":

- Мы переходили на резервные виды топлива планово. То есть без всякого снижения давления газа. Но такой ситуации, которая сложилась сейчас - такого не было.

Труби, по яких пальне надходить на п’яту ТЕЦ, уже майже порожні. Однак в "Нафтогазі" запевняють: ліміт "Київенерго" не скорочували, перебоїв із постачанням немає. 

Володимир Тріколіч, заступник голови НАК "Нафтогаз України":

- В Киеве достаточно газа для выработки тепла и горячей воды. если что-нибудь происходит - пожалуйста, обращайтесь на предприятия, которые занимаются этим профессионально. там срабатывает человеческий фактор. и у меня нет объяснения, почему в одной части Киева форточки открыты, а в другой части прохладно.

У мерії ж наводять цифри, з яких стає зрозуміло: хтось бреше.

Анатолій Голубченко, заступник Київського міського голови:

- Там скорочення газу десь на половину, навіть більше. якщо ми брали там десь мільйонів сім-вісім на добу, то зараз беремо три. температура в зоні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 на десять градусів нижча, ніж нам потрібно - десь 73 градуси на виході.

Резервний мазут, яким зараз опалюють Київ, був розрахований на десять діб, але через низьку температуру повітря його не вистачить навіть на це.

Мерія разом із "Київенерго" терміново шукає додатковий мазут. Вдалося знайти 76 тисяч тонн у комерсанта, імені якого не розголошують. Цього повинно вистачити на місяць.

Анатолій Голубченко,  заступник Київського міського голови:

- Вчора я розмовляв з мером, ми з ним домовилися, що ми цей мазут викупимо, а вже решта питань, такі, як ціна та сроки проплати - це буде зроблено найближчим часом. поки немає бюджету, і поки говорити зарано, коли ми його викупимо.

Якщо ж мазут не вдасться придбати найближчим часом, то "Київенерго" доведеться вдаватися до "плану Б".

Юрій Гладишев, технічний директор компанії "Київенерго":

- Сначала надо отключать административные здания, в том числе все остальные от тепла, от горячей воды. и пытаться сохранить для жилищного фонда тепло и горячую воду.

У "Нафтогазі" ж і далі наполягають - газу Україні вистачить до кінця опалювального сезону навіть без поставок з Росії.

Роман Бочкала, Юрій Сидоренко, Володимир Дєдов, К1.

Телепрограма