Головна Мапа сайту Контакти
RSS
19 січня 2009
Один день. Україна

Професія - підводний оператор

21:09

Чорне море відкриває свої таємниці. Затоплені кораблі, невідомі морські істоти та грецькі амфори - це далеко не повний перелік того, що потрапляє в об’єктив підводного оператора. К1 продовжує серіал - "Оце так професія!".

Сьогодні ми розповімо про одеського підводного оператора, який першим в Україні взявся за відео-дослідження глибин Чорного моря. Заради своїх фільмів він опускається на п’ятдесяти-метрову глибину, де температура води за будь-якої пори року - не більше 8 градусів.

Тетяна Штан, журналіст:

- Таким чорне море щодня бачать одесити походжаючи дорогою здоров’я. Блакитна вода та сині гребені хвиль - це все що можна роздивитися з берега. Зовсім інше чорне море можна побачити занурившись на глибину понад 50 метрів.

Ці кадри під водою зняв біолог за фахом Олександр Куракін.

Переробляти звичайні побутові камери на  підводні він почав ще 10 років тому. Проект та креслення боксу для апаратури робить самостійно - професійна техніка і дорожча, і більша і менш зручна.

Олександр Куракін, підводний оператор:

- Это вот включения-выключения, вот спуск - это зум - это джойстик, которым управляються меню, вот здесь находиться экранчик - включаеться там экран на наружу, плюс у меня есть дополнительная кнопка для того, что бы изображение на экране поварачивалось зеркально.

На рахунку Олександра понад півсотні фільмів про темне дно Чорного моря. Секрети військових кораблів другої світової та грецьких торгівельних суден вісімнадцятого століття - це вже частина  документальних хронік. А сотні знахідок піднятих з глибини - експозиція в Одеському археологічному музеї. Історичні відкриття межують з біологічними.

Олександр Куракін, підводний оператор:

- Человек там 20, или тридцать лет смотрит вмикроскоп изучает каких-то козяваок. Когда ты ему показываешь - вот это вот животное живое окрашенное. Они удивляють, а что это как это, а почему оно стоит верх ногами, я все время думал, что оно так стоит, а этот шельф наоборот, роет норки и распологается вниз головой.

Аби зафіксувати розмір та об’єми морських жителів на камеру чіпляють ось такі лазери. Відстань між світловими пучками потім дозволяє точно описати об’єкт. Перш ніж заглиблюватись, дно моря досліджують ось такими санчатами з камерою. ЇЇ також вигадали українські вчені. На чорно-білому екрані  добре видно чи є на дні щось цікаве для дослідників. Адже у темряві не завжди вдається одразу побачити об’єкт. Останнє Дослідження у Каркинитській затоці  здивували навіть бувалого біолога-оператора.

Олександр Куракін, підводний оператор

 - И вдруг я вижу впереди какоето темное пятно, я думаю, что тут может быть на абсолютно илистом грунте, что-то серце начинает колотиться, что-то интересное. Оказалось что это рифы постоеные устрицями, причем, в последствие по приезде я смотрел литературу - там допускалось сцепление устриц, но 30, а там, представьте, такая  - растут пальцеобразные губки.

Олександр вкотре збирає своє дітище з пластику та металу - новий сезон відкриттів розпочнеться вже весною.

З Одеси Тетяна Штан, Олексій Шматов К1.

Телепрограма