Як повернути вкрадений мобільний телефон
Міліціонери шукають лише кожен третій викрадений мобільний. Адже, щоб відкрили кримінальну справу, мінімальна вартість телефону повинна становити не менше дев’ятисот семи гривень п’ятдесяти копійок. У більшості випадків слухавку однаково не знаходять. Але втрачати надії не треба. Наш кореспондент Веніамін Трубачов розкаже - як можна повернути свій телефон буквально за півтора тижня.
Олесь Кромпляс, власник мобільного телефону:
- І в цей момент людина здається з другої передачі, бо гальмівні колодки заскрипіли і по газам. Єдине, що мене врятувало це те що була слякіть і холодно і я впав в грязюку, бо, наприклад, якщо б я впав на бровку тілом то пару ребер, якійсь ушкодження я б отримав.
Так Олесь Кромпляс залишився без мобільного і мало не втратив життя. Вночі їхав додому, дав таксистові свій телефон подзвонити, а той за мить просто викинув Олеся з машини.
Олесь Кромпляс, власник мобільного телефону:
- Міліція вимагала з мене усі документи, щодо телефону. Тобто коробка яку я надав. Вони переглянули всі інструкції, подивились на чеки і дату продажу, папери. тут є ось такі наклейки вони декілька відідрали і долучили до справи
Написав заяву, за декілька днів відкрили кримінальну справу й призначили слідчого. Без цього шукати телефон не почнуть.
Володимир Поліщук, начальник центру зв'язків із громадськістю ГУ МВС України у м. Києві:
- Зателефонувати 102, дочекатися приїзду слідчо-оперативної групи або приїхати у райуправління написати заяву. Вказати місце, за яких обставин і можливо вказати прикмети тих людей які були поруч після цього приїхати додому взяти усі необхідні документи, техпаспорт
Крадії мобільні телефони збувають майже одразу. Тож знайти злодія важче, ніж саму слухавку.
Веніамін Трубачов, журналіст:
- Найчастіше крадені телефони продають у підземних переходах, поблизу виходів зі станцій метро та ринках. Без жодних документів, чеків, а відповідно і гарантій. Пограбований власник свій мобільний може знайти через спеціальний код - він індивідуальний для кожного апарату. Але зараз умільці навчились його змінювати і вже такий телефон знайти практично нереально.
Цей код, так званий IMEI-номер, розташований у внутрішній частині телефону під батарейкою. Він вказаний також на коробці й на гарантійному талоні.
Телефон, за усіма ознаками крадений, ми спробували купити на одному зі столичних ринків. Одразу запропонували взяти без жодних документів. Продавці обіцяють, що проблем не буде.
Якщо телефон не перекодували, то міліціонери за даними мобільного оператора можуть його відстежити. Це робиться через базові станції, які мають свій радіус дії - так можна приблизно визначити, де перебуває людина з телефоном, якщо він увімкнений. Ці технології дозволяють дістати такі дані.
Павло Хауха, колишній працівник одного з операторів мобільного зв'язку і продавець мобільних телефонів:
- Здесь идет номер телефона, которій находился, номер второго абонента, то есть кому звонил, кто ему звонил, далее время, ну дата, и продолжительность звонка, дальше серийный номер апарата, а также адреса базовой станции, соответсвенно видно, как человек перемещался, то есть таким образом видно, где находился телефон
Таку роздруківку Олесь отримав від свого мобільного оператора. Злодій, який поцупив телефон, зробив кілька дзвінків, й номери, які він набирав, стали відомі.
Олесь Кромпляс, власник мобільного телефону:
- По цьому номеру останньому просто в пошукову систему Інтернет увів. Отримував там нік якийсь на форумі, в пошукову систему забивав цей нік і таким чином я пройшов декілька циклів, поки не натрапив на сторінку в соціальній мережі цієї людини і потім дивлюсь на сторінку, а там фотографія мого кривдника.
Усю інформацію Олесь передав слідчому. Злодія одразу затримали й згодом суд вирішив - два роки умовно. Зараз мобільний знову в руках законного власника.
Веніамін Трубачов, Павло Лисенко, Олексій Шматов, К1