Головна Мапа сайту Контакти
RSS
11 березня 2009
Один день. Україна

В Україні почастішали напади безпритульних собак на людей

22:02

В Україні почастішали напади безпритульних собак на людей. Зазвичай чотирилапі цілими зграями живуть на смітниках, звалищах або покинутих будівництвах.

Але зараз собаки стали більш агресивними й кусають людей просто на подвір'ях будинків. Цю тему нам запропонували глядачі з різних регіонів країни, які також постраждали від нападів безпритульних тварин. Репортаж Веніаміна Трубачова.

На цьому майданчику діти не бавляться, тут навіть дорослі намагаються не ходити. Це місце зайняли безпритульні собаки - тепер вони тут живуть. І захищаючи вже свою територію, тварини почали нападати на людей.

Це типовий район Києва - місцеві потерпають від нашестя собак. Люди бояться нападу, до того ж у дворі постійна антисанітарія - собаче лайно ніхто не прибирає. Інна Голуб'ятнікова, щоразу виходячи з під'їзду, бачить із десяток голодних собак.

Інна Голуб'ятнікова, мешканка сусіднього будинку:

- Они как бы целой стаей отдыхают, дети не могут поиграться в песочке или куда-то выйти. Или вечером иду с работы - тоже по десять штук, а если несешь что-то покушать - это прямо жди, что от тебя не отстанут, одним словом, я против, чтобы их было так много. Какая-то гавкнет, а вторая еще подбежит и добавит, не знаю, покусать - не покусает, но испугать когут.

А Ларису Будаш покусали. Той день досі згадує з острахом. Сидячи на вулиці, вона вирішила перекусити, а на неї накинувся пес. Шрам на обличчі, хоч і ледь помітний, але залишився на все життя.   

Лариса Будаш, постраждала від нападу собаки:

- Песик був такий собі чималенький, мабуть, вівчарка, і коли черга підійшла мені кусати шматок бутерброда, то, мабуть, вона хотіла випередити і вкусила мене за бороду. Коли бачу - зграя біжить, і невідомо чого вони злякались, чого вони гавкають, уже намагаюсь бути спокійнішою, інколи навіть зупиняюсь, стою.

За останні місяці таких нападів стало більше. Кількість бездомних собак слід контролювати, але гуманними методами - так вирішила влада. Уже другий рік їх не вбивають, а стерилізують.

Світлана Васильєва, начальних відділу обліку та реєстрації КП "Центр ідентифікації тварин":

- В даній програмі також закладені кошти, щоб у кожному районі були зроблені міні-притулки. Міні-притулки для чогопотрібні, для того щоб тварину можна було забрати з ареалу перебування, стерилізувати, щоб вона пройшла курс перетримки, і випустити під опіку на ареал перебування.

Стерилізують собак у таких кабінетах. Після операції - тижнева реабілітація тварини у клініці. Потім псів знову випускають на вулицю, але розмножуватись вони уже не зможуть.

Володимир Баликін, лікар ветеринарної медицини:

- То что размножаться не может - это совершенно точно, это операция предполагает удаление матки и яичников полностью, то есть всех репродуктивных органов, которые у нее есть, включая и гормональные органы.

У Києві собак безкоштовно стерилізують лише у трьох закладах. Але зараз через брак фінансування такі операції майже не проводять.

Світлана Євдокимова, волонтер громадської організації "Молодіжна ліга захисту тварин":

- Волонтер привозит собаку, ей бесплатную операцию делают - ура, спасибо. Но семь дней за собакой нужно наблюдать за 50 гривен в день. Это ни один волонтер не сможет себе позволить, не то что одну собаку, десятки и сотни мы хотим стерилизовать - это просто невозможно.

За рік на гроші волонтерів стерилізують до тисячі собак, тоді як у Києві, лише за приблизними даними, їх 30 тисяч. Якщо ситуація з бюджетним фінансуванням не зміниться, ця цифра за сім років може подвоїтися, і кількість безпритульних тварин стане критичною.

Веніамін Трубачов, Віталій Мельник, Дмитро Поденко, К1.

Телепрограма