Протидії. Захист номерів
Кабмін дозволяє. МВС забороняє. А ДАІ - знай собі штрафує. За якими правилами дорожнього руху сьогодні їздять українці і хто це контролює? Отак з часу, відколи в арсеналі Державтоінспекції з'явилися радари "Візир", серед водіїв триває дискусія, яким чином цей пристрій надурити.
"Один день" на численні ваші прохання починає серіал, присвячений перевагам і недолікам скандально відомого вимірювача швидкості. Маркіян Перетятко перевірив, чи можна сховати номер машини від ока "Візира".
Ми проведемо експеримент з трьома найпопулярнішими засобами захисту від камер ДАІ. Це аерозоль "Фотоблокер", інфрачервона рамка для державного номеру, вона така ж як і звичайна рамка, але в неї є спеціальні дроти, а також інфрачервоні діоди, і ще один засіб захисту - це плівка, яку називають "поляризаційною лінзою".
Захист від камер ДАІ - поляризаційна лінза
Cаме цю лінзу-накладку на знак продавці рекламують як захист від "Візира". Ця плівка спотворює зображення номера. Усі цифри та букви видно тільки під прямим кутом. Ціна - 200 умовних одиниць.
Водій нашої знімальної групи поміщає номерний знак під лінзу - так як йому порадив продавець цього приладу. Він побажав залишитися за кадром.
Ще один учасник експерименту - представник фірми-постачальника "Візира". Під різними кутами дійсно не всі цифри та літери знаку розібрати легко, але можливо.
Захист від камер ДАІ - інфрачервона рамка
Ще один пристрій, який ми піддамо експерименту - інфрачервона рамка. Вона обладнана інфрачервоними діодами. Їхнє випромінювання має створювати перешкоди для камер спостереження, що працюють у цьому спектрі. Ціна - 150 доларів.
Її можна підключати до електромережі автомобіля. В даному випадку для цілей експерименту обмежуємося найпростішим способом - підключаємо в салоні. Відеокамера, що працює на інфрачервоному світлі, не бачить номера. Його зображення дійсно засвічене. Але "Візир" працює в спектрі звичайного світла. Тож фіксує номер без проблем.
Захист від камер ДАІ - аерозоль
Схожа дія в аерозолю - він відбиває промені від номера назад в об'єктив. Як наслідок, картинка стає засвіченою, а номер не читається. Але не в нашому випадку.
Валерій Липчанський, представник компанії-постачальника "Візиру":
- Видеокамера, которая используется в данном приборе, она подобна человеческому глазу. Если глазу видно номерной знак, чем бы мы его не закрывали, спреем, либо инфракрасными диодами, все равно номерной знак видно.
З іншого боку, завдяки тому, що "Візир" розрахований на звичайне освітлення, у темряві він не страшний.
Маркіян Перетятко, Євген Сакун, К1.