Головна Мапа сайту Контакти
RSS
27 березня 2009
Один день. Україна

В Україні скорочується виробництво пива

21:16

Хмільна криза в Україні. Пивовари скидають оброти. Від початку року зупинилося дві броварні в Запоріжжі та Ізюмі. Решта - скорочують виробництво. Та поки одні рахують збитки - інші збирають пивну піну. Від кризи підприємці рятуються новими технологіями та ексклюзивними рецептами. Кому в Україні вигідно варити пиво та чим зваблюють броварі споживачів - дізнавалася Тетяна Штан.

40 мільйонів євро на новеньке німецьке обладнання. Вкласти такі кошти у реконструкцію заводу міг лише один із українських пивних гігантів. На боротьбу з кризою тут кинули якісне автоматизоване обладнання - це дозволяє економити на персоналі - адже вся робота комп'ютеризована. 

Любов Онищук, директор пивоварні:

- Якщо воно заложено, то воно повинно бути правильно, а ніяких відхилень не може бути.

У пік кризи тут запускають нову марку - спеціально для тих любителів хмільного, котрi вже не можуть витрачатися на дорогі напoї, але й дешеві пити не бажають. У цих цистернах вже готується пивне сусло.

Любов Онищук, директор пивоварні:
 
- На нашій варниці по технологічному процесу за раз за одну добу ми можемо зварити 12 варок, а одна варка 460 гектолітрів - множте на 100.

Аби побачити весь процес виробництва, знадобиться щонайменше година. Кілометри труб тягнуться на 2 гектари - саме таку площу займає завод. Завершальний  етап - цех розливу. Антикризове пиво коштуватиме не більше ніж 2,50. 

Тетяна Штан, журналіст:

- У міні пивоварні з кризою борються ексклюзивом як готують напій, що згодом потрапить у ваш бокал можна спстерігати, сидячи за барною стійкою.

Маленька броварня коштувала Сергію більше ніж 100 тисяч євро. Технологія виробництва пива тут така сама, як на великому заводі - єдина відмінність - кількість звареного: тут за раз виготовляють не більше тонни пива. 

Сергій Давиденко, директор міні-пивоварні:

- Ми варим несколько раз в неделю. Изначально мы планировали держать 3 сорта пива, но изыскали возможность расширить производство и сейчас 5 сортов нашего.

Один пивовар та кілька помічників - це все, що потрібно для функціонування броварні. За півлітра хмільного тут доведеться заплатити в 7 разів більше, ніж за заводські продукти - ексклюзив поза кризою.

Сергій Давиденко, директор міні-пивоварні:

- Иногда мы стараемся делать специальные какие-то сорта буквально там на 21 февраля на 8 марта там мы сварили пиво, которое назвали "Козацким". Оно более крепкое, плотное.

Тут і надалі планують експериментувати - щодня дивувати любителів пива - ось їхній антикризовий рецепт.

Тетяна Штан, Сергій Коваль, Геннадій Анікеєнко К1.

Телепрограма