Головна Мапа сайту Контакти
RSS
31 березня 2009
Один день. Україна

Українські хмарочоси

21:10

Сьогодні Ейфелевій вежі виповнюється 120 років. У 19-му столітті підніматися на самий верх доводилося пішки - тоді ще жодних ліфтів на вежі не було. Протягом 40-ка років ця конструкція залишалася найвищою у світі. До чергової річниці символу Франції наші репортери побували на трьох найвищих українських спорудах. З польових досліджень повернувся Олександр Николишин.

Київську телевежу видно практично з будь-якого району міста. І це не дивно, адже трьохсот вісімдесяти п’яти метрова (385-ти метрова) споруда входить до 10-тки найвищих телевеж у світі та є найвищою будівлею в Україні. Але її унікальність - не лише в цьому.

Микола Приходько, головний інженер київської філії концерну РРТ:

- Уникальная опора до сих пор несущая первое место в номинации "цельнометалическая сварная свободно стоящая башня".

Тобто в ній немає жодного гвинта - всі частини конструкції з’єднані методом електрозварювання. Зводили київську телевежу також досить незвично - згори донизу.

Микола Приходько, головний інженер київської філії концерну РРТ:

- Поднимались сначала верхние части потом нижние и нижние, потом ствол, а потом уже монтировалось все оборудование.

Стороннім підійматися на вежу суворо заборонено. Тож милуватись Києвом з висоти пташиного польоту мають змогу лише одиниці - працівники телевежі.

Ілля Силантьєв, антенник-щогловик:

- 2 с половиной метра туда-сюда может быть, качаться башня. И это мое самое любимое ощущение когда стоишь на самой крайней площадке, держишься за эти невысокие перила и туда-сюда раскачиваешся над Киевом на высоте 380 метров.

Мешканці цього будинку на столичних Позняках буквально живуть під хмарами. 37-поверховий хмарочос наразі - найвищий житловий будинок в Україні. І таким він може залишатися ще довго - адже обслуговати висотки надто складно й дорого.

Леонід Жарський, начальник ЖЕКу:

- Є рішення проектної організації України будинків більше 100-та метрів не будувати. У нашому будинку інженерія, особливо пожежної безпеки дуже складна Це новий будинок і та система, що сьогодні діє на нашому будинку можливо перспективна в майбутньому однак обслуговувати її доводиться з великими затратами.

Квартири в цьому будинку розкупили практично одразу - навіть попри захмарні ціни - майже 4 тисячі доларів за квадратний метр. І неповторний краєвид.

Олександр Николишин, журналіст:

- Це - дах найвищого житлового будинку в Україні. Панораму, що відкривається за моєю спиною, щодня бачить більшість його мешканців. Звідси видно практично весь Київ. Сонячного дня з цього місця добре видно як київську телевежу, так і найвищу в Україні дзвіницю - лаврську.

Ця історична пам’ятка - найстаріша найвища споруда в Україні. Її звели у 18-ому столітті.

Ігор Федоряченко, завідувач сектора "Дзвіниця":

- Дзвіниця має висоту 96 з половиною метрів. Зазначимо, що ця висота дорівнює висоті схила над Дніпром. За законами архітектури для сприйняття краще.

Свого часу лаврська дзвіниця була найвищою в Російській імперії. А зараз залишається однією з візитівок Києва та України.

Ігор Федоряченко, завідувач сектора "Дзвіниця":

- Наскільки мені відомо, включена до плану об’єктів на Чемпіонат Європи на 12-ий рік. І цього року ми чекали ремонтних робіт, однак поки тихо у цьому напрямку.

Так само тихо і на самій дзвіниці - зараз пам’ятка закрита для відвідувачів - через аварійний стан.

Олександр Николишин, Дмитро Монархов, К1.

Телепрограма