Головна Мапа сайту Контакти
RSS
2 квітня 2009
Один день. Україна
Розслідування:

Чи є життя у борг? Автолізинг

22:08

Чи можна назвати економічно обґрунтованими ціни на машини? Нині, якщо не брати кредит, автомобіль можна також придбати у лізинг. Щомісяця справно платите борг за авто, але машина вашою може ніколи і не стати. Ми знайшли багато невигідних для покупця пунктів у подібних договорах. Канал К1 продовжує серіал "Чи є життя у борг?"   

Напередодні ми показали, як можна придбати у кредит квартиру, автомобіль та побутову техніку. Ці матеріали доступні для перегляду на нашому сайті. Сьогодні наступна серія - про автолізинг. Переваги та недоліки таких угод - у сюжеті нашого кореспондента Веніаміна Трубачова.

На зміну кредитам на машини приходить автолізинг. Для того, щоб укласти таку угоду, треба паспорт, ідентифікаційний код та обов'язково довідку про доходи. Саме від розміру офіційної зарплати і залежить, чи зможу я придбати машину.

Прямую в автосалон з прихованою камерою. Під виглядом клієнта укладатиму лізингову угоду. Щоб купити машину на таких умовах, треба продемонструвати лізинговій компанії максимальну спроможність вчасно виплатити борг. Що більші прибутки, то меншим може бути перший внесок.

Працівник лізингового агентства:

- В зависимости от документов, которые вы предоставляете, 25 или 30 процентов первоначальный взнос. Переплата от 17 процентов. Если есть возможность, то сразу поручитель, сейчас максимальное подтверждение всех доходов. 

На українському ринку за лізинговою угодою можна придбати як бюджетні автомобілі, так і машини представницького класу. Оформити позику можна і за день.

Володимир Іванов, начальник відділу реклами компанії з продажу автомобілів:

- Додатковою перевагою лізингу є те, що предмет лізингу, в даному випадку автомобіль, не може бути предметом арешту, також відсутні комісії, досить зручне адміністрування страхових випадків.

До переваг лізингової угоди відносять відсутність комісійних. Також компанія бере на себе реєстрацію автомобіля, щорічний техогляд, виплати транспортного збору, відрахування у Пенсійний фонд та витрати на страхування.

Але усі ці видатки лізингова компанія включає у загальну вартість машини, тож дешевшим кредит не вийде - запевняє юрист Олексій Зубченко. Він займається розірванням лізингових угод. Показуючи типовий договір, застерігає - за найменшу дрібницю, наприклад, неохайний вигляд машини, її можуть і забрати. Це прописано в угоді.

Олексій Зубченко, юрист-консультант:

- В типовому договорі кращої європейської компанії прописано, що людина у випадку, якщо в неї вкрали машину, і це не поширюється на страховий випадок, вона повинна відшкодувати повну вартість машини лізингодавцю, людина залишається без машини і виплачує повну її вартість. Якщо людина порушує правила ДТП, і машина залишається на лізингодавця, то штрафи приходять лізингодавцю, людина, крім того, що заплатить штраф, повинна заплатити сто доларів штрафу лізингодавцю.

Недоліками лізингової угоди експерти вважають: обов'язковий перший внесок, перехід права власності на автомобіль тільки після виплати залишкової вартості машини, використання лише сервісних станцій лізингодавця та неможливість тюнінгувати машину. Й найнебезпечніше - лізингодавець може забрати машину за найменше порушення угоди.  

Покупець лише після закінчення лізингових платежів має право викупити авто за залишковою вартістю. Це має бути чітко прописано в угоді із зазначенням фіксованої суми. Інакше можна залишитись як без грошей, так і без машини.

Веніамін Трубачов, Ігор Антонюк, К1.

Телепрограма