Непослідловність та нелогічність - ознака мерії?
Маріупольська мерія дозволила мешканцям побудувати гаражі, ті створили кооператив, але коли споруди вже були зведені, - справа зайшла в глухий кут. Влада скасувала свій попередній дозвіл і тепер вимагає знести гаражі. Така, м’яко кажучи, непослідовність. Люди обурені та готуються до рішучої непокори.
Справа в тому, що своє рішення міська влада скасувала, посилаючись на те, що члени кооперативу не встигли оформити усі необхідні документи. Але сталося це через бюрократію - з вини самих чиновників. Люди продовжують справно платити за землю, але мерія вже хоче віддати її іншим. У ситуації розбирався Роман Бочкала.
Він його збудував, і сам повинен зруйнувати. Майже, як за Гоголем. Три роки даремно витрачених зусиль та сорока тисяч гривень. Пенсіонер Василь Істомін та ще 180 членів гаражного кооперативу "Сигнал плюс", потрапили в пастку. Чотири роки тому мерія дала їм добро на будівництво гаражів. Люди зібрали силу-силенну документів, отримали погодження усіх відповідних організацій, в тому числі управління архітектури.
Володимир Дмитрієв, власник гаражу:
- Всем под линеечку, высота три метра, всем шиферные крыши. Какая-то дизайность, капитальность в этом строении есть.
Та питання: хто власник земельної ділянки? - так і залишилося без відповіді. Виходить, на самі споруди люди мають право, а на землю - ні.
Олег Крушовський, власник гаражу:
- Ну, если бы это было не разрешено, то повесили бы плакат на въезде - не стройте.
Мерія подала позов - господарський суд Донецької області ухвалив: звільнити ділянку. Вирок на користь міської влади підтвердив і апеляційний суд. А от Вищий господарський суд України став на бік кооперативу. Однак, остаточного рішення досі немає.
Роман Бочкала, журналіст:
- В цій історії у кожного своя правда. В мерії членів гаражного кооперативу називають загарбниками. Мовляв, вони захопили землю.
Дозволи на будівництво власники гаражів - мали, погоджуються в Маріупольській міськадміністрації. Однак документи не були оформлені у встановлені строки. Саме тому мерія скасувала своє рішення.
Дмитро Титов, начальник відділу земельних відносин Маріупольської міськради:
- Это предвраительная стадия согласования. Они были отработаны. и потом было принято решние. И кто виноват они уже пусть сами определятся Их предсетдатель или им кто -то помещал.
Самі ж чиновники і завадили, запевняють у гаражному кооперативі. Якби не бюрократична тяганина, усі документи були б готові вчасно.
Олександр Горохов, голова гаражного кооперативу "Сигнал плюс":
- Все пункты мы выполнили - не выполнили один. Но я сичтаю, что нам не дали возможность сделать этот пункт. Именно так уверен. Мной были написаны письма в адрес начлаьника отдела земельны ресурсов, горордского головы. Ни одного ответа не было получено.
Власники гаражів вважають, що мерія шукає формальні причини, аби розлучити їх з гаражами. Справжня ж - інша. В мерії й не заперечують - на цю землю вже є інші плани.
Дмитро Титов, начальник відділу земельних відносин Маріупольської міськради:
- Земельный участок предоставлен под строительство жилого микрорайона. То есть там эти гаражи ну, я считаю, для развития города они будут просто лишними на том месте.
Однак, руйнувати свої гаражі люди не збираються та обіцяють боротися до останнього.
Василь Істомін, власник гаражу:
- Машину ставить негде. Куда мы ее должны ставить? В гараж - больше некуда ставить.
З Маріуполя Роман Бочкала, Володимир Дєдов, К1