Головна Мапа сайту Контакти
RSS
24 квітня 2009
Один день. Україна

Проектувальники презентували проект НСК "Олімпійського"

21:05

Оновлений НСК Олімпійський зможе вміщувати 69 тисяч уболівальників. Після столичної містобудівної ради майбутній вигляд головного стадіону країни погодили і в Мінрегіонбуді демонстрували під час презентації проекту. Прозора мембрана, якою накриють стадіон, захищатиме глядачів і від дощу, і від сонця - вона пропускатиме лише половину світла. З боку ложі почесних гостей буде п'ятирівнева споруда.

При цьому урочистий вхід на стадіон - італійський дворик - збережуть, а паркінг розташують на чотири метри нижче від рівня поля. Поки ж чаша "Олімпійського" - у напіврозібраному стані. К1 стежить за реконструкцією головної арени Євро-2012. Звідти повернувся Маркіян Перетятко.

Маркіян Перетятко, Журналіст:

- Ці сходи ведуть просто в небо. Раніше по них можна було вийти на сектор трибун верхнього ярусу. Тепер цю трибуну просто демонтували. Таким чином будівельники отримали доступ до трибун нижнього ярусу, а також фундаменту. На цьому місці вони збираються спорудити нову ложу для почесних гостей і преси. Ну а складки трибун верхнього ярусу чекатимуть свого часу, щоб знову повернутися нагору".

Зараз знімають складки останніх секторів. Кожна бетонна балка важить три з половиною тонни, тож щоб опустити її на землю - використовують кран, який до столиці привезли з Маріуполя. Робітники і кранівник розуміються між собою за допомогою мови жестів. Ось короткий курс будівельної мови.

З колегами непорозумінь немає, а ось до самої техніки в чоловіка є зауваження.

Нагорі - це на самому вершечку стріли - на звичайних побутових батарейках працює прилад, який передає інформацію про вантаж, вітер та інші умови роботи. Якщо ж батарейки сіли, кран просто не заведеться.

Маркіян Перетятко, журналіст:

- А ось це - зовсім не сходи. Ця споруда має назву "ригель". Він призначений для того, щоб тримати балки трибун. Тут навіть закрили від будівельного сміття ось такими дерев’яними кришками отвори, за які власне і мають кріпитися балки трибун.

Ці отвори будівельники називають "склянками". Василь Завада контролює якість роботи. Каже - ригелі можна вважати готовими тільки, коли "склянки" накриті.

Василь Завада, контролер якості ригелів:

- Можно было и целофаном закрыть, и геотекстилем, фанерой - чем угодно. Это просто защита стаканов ступеней от попадания инородных предметов.

Власне, спорудження цих опор для нижніх трибун - це поки єдине будівництво в чаші "Олімпійського". Все решта - тільки підготовка до реконструкції. За межами стадіону позбуваються викопаного ґрунту. Операторові екскаватора на цій машині працювати зручно - каже: ковшем керувати так само легко, як рукою. За ківш відповідають джойстики, а за рух гусениці - педалі. На цій машині можна розвертатися, а кабіна при цьому залишається нерухомою.

Борис Тернавський, оператор екскаватора:

- Десь пройоми є, такі траншеї, де екскаватором треба повернути, щоб башнею ніде не вчепити - можна ним управляти таким способом.

За півдня чоловік навантажив більше десятка самоскидів. Каже, можна було б і більше - якби не затори, через які самоскиди затримуються в місті.

Маркіян Перетятко, Максим Чеблін, К1.

Телепрограма