Криза - нові можливості. Дармовий туризм
Проблеми не можуть позбавити радощів життя. Отак, чи можливо побачити світ під час фінансової кризи? Аби подорожувати за межі України, не обов'язково мати тугий гаманець. К1 розпочинає серіал "Криза - нові можливості". Сьогодні ми розповімо про відпустку із користю.
Від кількох тижнів до року можна провести у волонтерських таборах з мінімальними витратами. Опанувати мову, пізнати культуру іншої країни та навчитися робити добро без державної допомоги. Як стати учасником волонтерської програми - знає Тетяна Штан.
Антикризовий відпочинок пропонують ось за цими дверима. Тут розміщується офіс волонтерської організації. Прожити кілька тижнів в Америці, Африці чи Західній Європі можна, оплативши лише дорогу.
Тісний офіс та кілька комп'ютерів - спочатку навіть важко повірити, що саме тут відчиняють вікно у світ за пільговими цінами. Зекономлених зі студентської стипендії грошей Антонові та Олексію вистачило тільки на квитки до Чехії, але й цього достатньо, якщо ти волонтер.
Антон Нога, волонтер:
- Хотелось вырваться, посмотреть, до занятия волонтерством я не бывал за рубежом, мне хотелось посмотреть и сделать это не просто так, а с какой-то целью.
Олексій Дубровський, волонтер:
- Мы работали где-то по 4 часа в день, остальное время были всякие игры, свободное время, экскурсии и тому подобное. Были в регионе Маравии, потом просто экскурсии, были в Брно, это второй город по величине, и были в Праге, посмотрели всю Прагу.
Волонтерська історія Антоніни - Франція, Італія та Сполучені Штати Америки. Вона допомагала ВІЛ-інфікованим, будувала екологічно чисті споруди та розповідала іноземцям, що Україна - це не Росія.
Антоніна Біленко, волонтер:
- Насправді, скільки я була в Нью-Йорку, то я думаю, що подорожувати місяць там було б дуже дорого, там мені оплачували транспорт, їжу та проживання, а проживання там дуже дороге - велике місто, і транспорт там дорогий - 2 долари на метро в один кінець, якби це не оплачувалося - це б влетіло в копієчку.
Потрапити до волонтерської програми може будь-хто, запевняє Оксана Юрик. Хоча візу швидше видадуть студентові. Перше, що треба зробити, аби стати учасником проекту, - заповнити на сайті анкету. Тут можна обрати країну та програму, за якою бажаєте працювати: екологічні проекти, сільське господарство, догляд за людьми похилого віку, а ще - час перебування.
Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":
- Щороку через нашу організацію виїжджає близько 300 українських студентів за кордон для участі в короткострокових волонтерських таборах.
Для короткотермінових програм тривалістю до місяця достатньо знання англійської мови, зацікавленості у волонтерській роботі та грошей на одноразовий внесок. Сума залежить від віддаленості країни - за поїздку до Африки, Америки чи Японії доведеться викласти 1600 гривень. До Євросоюзу - 1000 гривень, найближче зарубіжжя - удвічі дешевше. Для довготермінових програм - від кількох місяців до року - додається ще одна умова: попередньо потрібно взяти участь у короткостроковій програмі.
Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":
- З кризою ми відчули дуже великий приток дуже кваліфікованих претендентів на довгострокові програми. Ми отримуємо резюме молодих людей, які мають досвіт роботи менеджерами в дуже серйозних потужних компаніях, але з назви видно, що ця компанія потерпіла крах. І вони хочуть використати цей рік з користю для себе, витратити на роздуми і не висіти на місці.
Саме від молодих спеціалістів, які втратили роботу, сьогодні найбільше заявок. Кількість студентів суттєво зменшилася - витратити навіть невеликі кошти на поїздку за кордон їм зараз не по кишені. Сьогодні вони обирають волонтерські проекти в Україні.
Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":
- Ми вважаємо, що це є гарною альтернативою не конкурентам, туризму, це є можливість побачити країну з іншого боку.
Тетяна Штан, Ігор Антонюк К1.