Головна Мапа сайту Контакти
RSS
11 травня 2009
Один день. Україна
Розслідування:

Криза - нові можливості. Дармовий туризм

22:03

Проблеми не можуть позбавити радощів життя. Отак, чи можливо побачити світ під час фінансової кризи? Аби подорожувати за межі України, не обов'язково мати тугий гаманець. К1 розпочинає серіал "Криза - нові можливості". Сьогодні ми розповімо про відпустку із користю.

Від кількох тижнів до року можна провести у волонтерських таборах з мінімальними витратами. Опанувати мову, пізнати культуру іншої країни та навчитися робити добро без державної допомоги. Як стати учасником волонтерської програми - знає Тетяна Штан.

Антикризовий відпочинок пропонують ось за цими дверима. Тут розміщується офіс волонтерської організації. Прожити кілька тижнів в Америці, Африці чи Західній Європі можна, оплативши лише дорогу.

Тісний офіс та кілька комп'ютерів - спочатку навіть важко повірити, що саме тут відчиняють вікно у світ за пільговими цінами. Зекономлених зі студентської стипендії грошей Антонові та Олексію вистачило тільки на квитки до Чехії, але й цього достатньо, якщо ти волонтер.

Антон Нога, волонтер:

- Хотелось вырваться, посмотреть, до занятия волонтерством я не бывал за рубежом, мне хотелось посмотреть и сделать это не просто так, а с какой-то целью.

Олексій Дубровський, волонтер:

- Мы работали где-то по 4 часа в день, остальное время были всякие игры, свободное время, экскурсии и тому подобное. Были в регионе Маравии, потом просто экскурсии, были в Брно, это второй город по величине, и были в Праге, посмотрели всю Прагу.

Волонтерська історія Антоніни - Франція, Італія та Сполучені Штати Америки. Вона допомагала ВІЛ-інфікованим, будувала екологічно чисті споруди та розповідала іноземцям, що Україна - це не Росія.

Антоніна Біленко, волонтер:

- Насправді, скільки я була в Нью-Йорку, то я думаю, що подорожувати місяць там було б дуже дорого, там мені оплачували транспорт, їжу та проживання, а проживання там дуже дороге - велике місто, і транспорт там дорогий - 2 долари на метро в один кінець, якби це не оплачувалося - це б влетіло в копієчку.

Потрапити до волонтерської програми може будь-хто, запевняє Оксана Юрик. Хоча візу швидше видадуть студентові. Перше, що треба зробити, аби стати учасником проекту, - заповнити на сайті анкету. Тут можна обрати країну та програму, за якою бажаєте працювати: екологічні проекти, сільське господарство, догляд за людьми похилого віку, а ще - час перебування.

Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":

- Щороку через нашу організацію виїжджає близько 300 українських студентів за кордон для участі в короткострокових волонтерських таборах.

Для короткотермінових програм тривалістю до місяця достатньо знання англійської мови, зацікавленості у волонтерській роботі та грошей на одноразовий внесок. Сума залежить від віддаленості країни - за поїздку до Африки, Америки чи Японії доведеться викласти 1600 гривень. До Євросоюзу - 1000 гривень, найближче зарубіжжя - удвічі дешевше. Для довготермінових програм - від кількох місяців до року - додається ще одна умова: попередньо потрібно взяти участь у короткостроковій програмі.

Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":

- З кризою ми відчули дуже великий приток дуже кваліфікованих претендентів на довгострокові програми. Ми отримуємо резюме молодих людей, які мають досвіт роботи менеджерами в дуже серйозних потужних компаніях, але з назви видно, що ця компанія потерпіла крах. І вони хочуть використати цей рік з користю для себе, витратити на роздуми і не висіти на місці.

Саме від молодих спеціалістів, які втратили роботу, сьогодні найбільше заявок. Кількість студентів суттєво зменшилася - витратити навіть невеликі кошти на поїздку за кордон їм зараз не по кишені. Сьогодні вони обирають волонтерські проекти в Україні.

Оксана Юрик, міжнародний секретар Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва "Альтернатива-В":

- Ми вважаємо, що це є гарною альтернативою не конкурентам, туризму, це є можливість побачити країну з іншого боку.

Тетяна Штан, Ігор Антонюк К1.

Телепрограма