Головна Мапа сайту Контакти
RSS
13 травня 2009
Один день. Україна

Більшість труб в Україні - в аварійному стані

22:07

Україна летить в трубу. Практично в усіх обласних центрах частину труб не міняли від середини минулого століття, тоді як за нормами їх можна використовувати лише 25 років. Зараз газовики б'ють на сполох - немає грошей навіть на ремонт мережі газогонів. Репортаж нашого кореспондента Веніаміна Трубачова. 

У Київ на акції протесту з'їхались працівники газових господарств зі всієї України. Вони оголосили безстроковий страйк - так хочуть привернути увагу до важкого стану галузі. Навіть привезли з собою пошкоджені труби - кажуть, по Україні більшість саме таких.

Це звичайні сталеві труби, з яких складається газогін, лише зношені. В Україні таких - 60 відсотків. Саме їх мітингувальники поклали під двері Національної комісії регулювання електроенергетики України. Як символ того, що практично вся країна зараз - мов на пороховій діжці.

Євген Маковський, монтер:

- Можно сказать, что она была разрушена в результате коррозии, тут видно сам срез, скол, в результате действия электрохимической коррозии, сейчас нельзя сказать насколько, но сам факт остается тем, что произошло разрушение трубы.

Працівників газових господарств скорочують або відправляють у вимушені відпустки без збереження заробітної платні. А ті, що залишаються, отримують копійки. Тож уже незабаром постачати газ споживачам буде нікому.

Олена Брюханова, голова профспілки ВАТ "Житомиргаз":

- Людина, чистими на руку отримує 700 гривень. Може людина так працювати? Не може.

Головні вимоги: встановити економічно обґрунтовані тарифи на транспортування і постачання природного газу. Відповідно піднімуться ціни на блакитне паливо і для населення. Якщо кошти на ремонтні роботи не виділять, газовики знімають з себе відповідальність за безаварійність газопроводів.

Іван Яровий, голова профспілки працівників газових господарств України:

- Газорозподільна система залишається один на один, ніхто її не експлуатує, тобто, газ іде, газ використовується, а він без нашого нагляду, без нашого технічного обслуговування. Це може бути страшна катастрофа, масові людські жертви, це матеріальні жертви, все що завгодно. Ми не можемо забезпечити безперебійність, будуть перебої у подачі газу.

Через годину після початку мітингу до страйкарів виходить представник комісії з електроенергетики, вислуховує вимоги та обіцяє, що сьогодні будуть розглянуті всі проблемні питання газовиків.  

Володимир Семенець, начальник управління цінової та тарифної політики нафтогазового комплексу:

- Всі питання національна комісія вирішує виключно колегіально, в комісії є п'ять членів комісії, які на сьогодні будуть приймати учасників акції і будуть розглядати їхні вимоги колегіально.

Торік сталося 800 тисяч випадків витікання газу в будинках та близько двохсот тисяч безпосередньо на газових мережах. Якщо ситуація не змінитися, ці цифри не лише збільшаться - аварії ліквідовувати буде нікому.

Веніамін Трубачов, Вадим Ревун, К1.

Телепрограма