Нічийні 50 гектарів на Київщині
Кому належать півсотні гектарів у Київській області, вже другий рік розбираються у Макарівському суді. Нагадаємо, що саме суддів цієї феміди за порушення законодавства при вирішенні земельних питань, подав на звільнення голова Верховного суду. Як в одного земельного наділу може з'явитися одразу кілька власників - розслідування Тетяни Козирєвої.
Тетяна Козирєва, журналіст:
- П'ятдесят кілометрів від Києва - Макарівський район. Ось це поле площею у сімдесят два гектари не засівали вже шість років. Останні два - власників його визначають у суді. Претендентів відразу тридцять - двадцять дев'ять працівників соціальної сфери і один псевдо фермер.
Учитель історії у минулому, він один із тих, хто вже два роки відстоює своє право на два гектари цієї землі. Хотів посіяти пшеницю.
Ігор Бойко, мешканець с.Мар'янівка:
- Ми одержали державні акти на цю землю - нам на кожні 2 гектари присвоєні кадастрові номери. у нас ці акти є на руках. нам залишилося зареєструвати УДЗК. Ми прийшли, а нам кажуть - на вашу землю оформлена заборона.
Дозвіл на оренду землі фермеру без господарства давали у сільській раді і районній адміністрації. Тодішній голова сільради запевняє: спершу мова йшла про сусідній наділ землі. Коли з'ясували, що той вже розпайований працівниками КСП, - віддали під господарство наділ працівників соціальної сфери.
Петро Козицький, сільський голова с.Мар'янівка 2001-2006:
- Ми зібралися - надали цей дозвіл. Коли вияснилось протягом кількох місяців, що ці землі розпайовані. Я вважаю, що в цьому питанні район поступив не правильно. Я приїхав і тоді так і сказав - ребята це буде великий скандал.
У райраді коментувати ситуацію відмовляються. Не хочуть показувати документи на цю землю і в Управлінні земельних ресурсів. На суді його представника не було ще жодного разу.
Володимир Гребенюк, заступник начальника відділу земельного кадастру:
- Ми не можемо розповсюджувати. Є закон України "Про інформацію". Я не знаю, про яку мова йде документацію. Ксерокс хоч покажіть. Якщо це 2006 року, то я тоді ще не працював.
Справу вже другий рік розглядають у Макарівському суді. Знімати відкрите засідання забороняють - на прохання адвоката позивачки. Фермер без ферми спілкуватися з нами відмовився.
Нічого не каже по справі і суддя. Півроку тому Голова Верховного суду України вніс до Вищої ради юстиції подання з пропозиціями звільнити усіх до одного сУддів цієї установи за порушення законодавства при вирішенні земельних спорів. Питаємо про звільнення. Каже, готова хоч зараз піти, як хто прийде на її місце. Залишити все напризволяще - сумління не дозволяє.
Надія Дзюба, голова Макарівського районного суду:
- Три роки в такому Аді працювати. хоч би хто один приїхав подивився - що тут робиться! Комісія приїхала і шість чоловік за день передивилися тисячу справ. Отак полистали! Ага суддя тут не дописав! Не дописав! А коли його дописувати?! Не хочу слухати про цю об'єктивність і цю справедливість!
Розгляд справи перенесли на липень цього року. Можливо, до того часу з'явиться на суді і представник від Управління земельних ресурсів, який зможе прояснити ситуацію.
Тетяна Козирєва, Володимир Дєдов, К1.