Головна Мапа сайту Контакти
RSS
3 червня 2009
Один день. Україна

За рахунок чого виживає вітчизняна автопромисловість?

22:03

Українські автовиробники переживають не безхмарні часи. Хоча вітчизняні компанії інвестували в обладнання близько ста мільйонів доларів. І це лише за останні роки.

Але криза все ж захопила зненацька: виробництво автомобілів скорочується, обсяги продажу зменшуються. За рахунок чого виживає вітчизняна автопромисловість? Наш кореспондент Веніамін Трубачов бачив, як збирають українські легкові машини.

Ось це унікальне обладнання для виробництва автомобілів. Такого на території України більше немає. Саме тут у зварювальному цеху готують кузови автомобілів.

З таких заготівок починають будувати машину. Спеціальні апарати розрізають метал на шматки потрібного розміру. Далі прес надає деталям автомобіля потрібної форми.

Леонід Коршинюк, працівник автомобілебудівного заводу:

- Заряжаем рулон, протягиваем, и начинает на гильотинах рубить. Заготовка для штамповки, для боковины, для капота, для багажника, для всего.

Загалом у цьому цеху виготовляють 168 деталей великого і середнього розміру. Ця апаратура нова, її в експлуатацію ввели півтора місяця тому. Обладнання дозволяє виробляти всі елементи кузова машини. Процес хоч і комп'ютеризований, але за якістю матеріалів стежать люди.

Коли кузов уже зібраний, його занурюють у ванну зі спеціальним розчином. Ось ця рідина, схожа на молоко, називається катафорезний ґрунт. Основу машини купають під напругою - це дозволяє підвищити антикорозійні якості авто.

Олександр Доценко, працівник автомобілебудівного заводу:

- Окунается три с половиной минуты, проходит ванну катафорезного грунта.

Це остання стадія виробництва легковика. Тут встановлюють внутрішнє начиння салону: усе - від панелі до крісел. Зараз сюди надходять лише автомобілі, пофарбовані за новими технологіями.

Юрій Плечун, перший заступник голови правління автомобілебудівного заводу:

- Заменили портальные окрасочные машины современным оборудованием, окрасочными роботами, повысилась производительность, то есть, время на окраску кузова уменьшилось, раньше производили 30 кузовов в час, сегодня - 32 кузова в час.

Паралельно прилаштовують усі деталі під капотом, насамкінець встановлюють двигуни. І нові машини вже на власних колесах можуть виїжджати з заводу. Хоча потужності виробництва і нарощуються, але збільшувати кількість машин поки не вигідно.

Микола Євдокименко, голова правління автомобілебудівного заводу:

- Мы с двухсменного режима перешли работать в одну смену и примерно наполовину уменьшили свои объемы в сравнении с прошлым годом.

Якщо за минулий рік на цьому заводі зібрали 130 тисяч легкових автомобілів, то зараз планують випустити лише близько вісімдесяти. Практично вдвічі менше. Адже зі зменшенням купівельної спроможності населення буде скорочуватись і обсяг виробництва машин.

Із Запоріжжя Веніамін Трубачов, Сергій Дубінін, К1.

Телепрограма