Море по кишені. Ялта
"К1" продовжує серіал "Море по кишені". Від Азовського моря, про яке ми розповідали у попередніх сюжетах, одна з найекстремальніших гірських трас Європи веде до центру чорноморського курорту. Місто Ялта вже протягом двох століть впевнено тримає тут першість.
За здоров’ям до моря та гір їхали імператорські родини, літературна еліта, військові головнокомандувачі... Та й зараз перші особи держави не нехтують цим курортом. Зіркові гості диктують захмарні ціни - відпочити економно тут не вдасться. Що і за скільки пропонують у Ялті - вивчала Тетяна Штан.
У туристичний центр Ялта перетворилась у середині 19 століття. Лікар Олександра ІІ рекомендував імператору клімат міста для оздоровлення. За ним потяглася еліта - їхніми стежками тепер водять екскурсії.
Ялтинські готелі - це такі собі окремі міста в місті. У цьому гіганті, наприклад, пристанок можуть знайти кілька тисяч туристів. Номери на будь-який смак - від люксу до економ-класу. Сніданок включений в обох випадках.
Ольга Ширяєва, керівник служби прийому і розміщення:
- Минимальная стоимость номера - 550 грн, если проживает 2 человека. Если с вами проживает ребенок, то в зависимости от того, сколько ему лет, ему могут принести либо детскую кроватку, либо раскладушку, либо положить его на диванчике в номере.
Якщо номер нічим не здивує: стандартне ліжко, канапа, телевізор, санвузол, то вид з вікна відкриє все, що входить в оплату. Кілька гектарів парку, автостоянка, пляж та басейн.
Ольга Ширяєва, керівник служби прийому і розміщення:
- Часто предпочитают бассейн морю, потому что здесь морская подогреваемая вода, здесь всегда тепло, лежаки, нет гальки.
Вільні години заповнять в екскурсійному бюро - окрім стандартного Ластівчиного гнізда чи Ботанічного саду є й незвичні пропозиції.
Ольга Ширяєва, керівник служби прийому і розміщення:
- Это прогулка на лошадях в наши Крымские горы с сопровождающим, с доставкой из конной базы в гостиницу и обратно. На конях стоит 210 гривен с человека, это 2 часа прогулка и полчаса добраться из гостиницы.
Житло у Ялті пропонують ще приватні котеджі - номер на трьох коштуватиме від 350 грн, у міні-готелях - від 450 грн, однокімнатну квартиру здадуть за 500 грн. У цьому випадку, якщо не виїжджати за місто, плавати доведеться на ялтинській набережній.
Це і є центральний міський пляж Ялти - вхід сюди безкоштовний, тож бажаючих достатньо. Та місцеві кажуть - це ще нічого, у пік сезону тут ніде яблуку буде впасти. А ось там, за водяною гіркою починається приватний пляж, відпочинок там обійдеться у 50 грн.
Меню у пляжних кафе на будь-який смак – тут, наприклад, одразу готують українські, російські, грузинські, турецькі, індуські та навіть екстремальні страви.
Катерина Балакіна, офіціант:
- Бомба - это отбивная, на ней кусочек хлеба, и он горит, когда его подносят - очень красивый вид, стоит оно 44 грн.
Ситно попоїсти одному тут коштуватиме близько 150 гривень. Витратити в кілька разів більше можна у ресторанах вздовж набережної. Місцеві яхтсмени покатають морем - по 400 гривень за годину.
Ігор Польшин, капітан яхти:
- Купание, рыбная ловля - тут же ее можна пожарить и подать на стол - ставрида пикшер. Дайвинг по желанию, есть красивые места, и делаем с ними погружение, идет отдельная плата где-то 250 грн, погружение с инструктором.
Отже, у родинному гаманці для повноцінного відпочинку в Ялті, враховуючи житло, харчування та розваги, має бути не менше ніж 20 тисяч гривень.
Але це ще не все про відпочинок. Завтра Тетяна Штан розкаже про місце, де можна у живій природі помилуватися дельфінами. У серіалі "Море по кишені" - Скадовськ.