Кияни гинуть на воді
Цього літа в Києві мало не щодня - тонуть люди. Вчора у водоймах столиці виявили ще двох потопельників. За даними міського управління МНС, з початку червня - на воді загинуло вже 28-м людей. На одному з найбільш популярних пляжів столиці - озері Тельбін, що на Лівому березі - побував Маркіян Перетятко.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- На оглядовий пост №1 на цьому озері востаннє заходили ще минулого року. Адже тепер замість чотирьох рятувальників, на водоймі, площа якої сягає 12 гектарів, за відпочивальниками стежить одна-єдина людина.
Тож якщо пішов під воду за півкілометра від пляжного наглядача - залишається сподіватись лише на диво. За таких умов рятувальник допоможе хіба що витягнути на берег вже бездиханне тіло. Так, власне, й сталося два тижні тому.
Михайло Чобан, рятувальник на озері Тельбін:
- Доплыть просто по таким нормативом, на таких веслах невозможно. Взял "Конец Олександрова", привязал ему за шею и вытащил его на берег. Вызвал опергруппу. Т.е. мы уже не спасатели, мы уже - водолазы.
Рятівників на такому великому озері працює недостатньо, погоджується і колишній керівник комунального підприємства "Плесо", що опікується столичними водоймами.
Микола Щепець, колишній директор КП «Плесо»:
- На території, де ми знаходимося, одночасно має бути мінімум два рятувальники на воді або біля води, у постійному режимі патрулювати.
Натомість нинішнє керівництво "Плеса" запевняє: з трьохсот рятувальників на підприємстві бракує лише шістьох.
Володимир Остапенко, комерційний директор КП "Плесо":
- Якщо у нас зміна три людини - то вони так і є три. Але одна з цих людей можливо інколи за півтори ставки залишається на другу зміну. І тоді їх тоже три. Але такого, що повинно бути три, а стоїть один - такого немає ніде.
Тим часом міськими пляжами зацікавились у прокуратурі. Тут розпочалИ перевірку діяльності комунального підприємства.
Вадим Горан, заступник прокурора Києва:
- Зараз тільки на сімдесят п'ять відсотків забезпечено рятувальниками. Жоден з рятувальників не пройшов атестації - тому виконувати роботи на воді вони не можуть.
Втім, поки жодних заходів щодо пляжних чиновників правоохоронці не вживають. Радять почекати два тижні - до завершення перевірки.
Маркіян Перетятко, Володимир Дєдов та Максим Чеблін, К1