Головна Мапа сайту Контакти
RSS
6 липня 2009
Один день. Україна

Карпатські мандри. Гуцульська порода

22:03

Поговоримо про те, як звичайні українці насолоджуються відпочинком. К1 розпочинає серіал "Карпатські мандри". Протягом тижня ми вам покажемо місця екзотичного дозвілля у Карпатах і розкажемо, скільки коштуватиме відпочинок подалі від популярних туристських маршрутів. У першій серії - прогулянки верхи на рідкісній породі коней у виконанні Тетяни Козирєвої.

У цій стайні - більше сорока представників благородних порід. Є тут німецькі тракени, російські рисаки, ну і, звичайно, не без українських верхових. Утім тутешня гордість - рідкісна порода, гуцульська. Коломийська стайня придбала останнє поголів'я чистопородних гуцуликів і вже вісім років відновлює його. Прикметна риса цих рідкісних коней - чорна смуга на спині.

Віталій Антонюк, директор кінно-спортивного клубу "Варто":

- Гуцульському коню притаманні в основному темні масті, але зустрічається в гуцульській породі така масть, яка називається строката. Представником такої масті маємо кобилку Симону. Оце мама, це донечка. Отак вони виглядають - з такими гривками, з такими чубчиками. Невеличкі, але дуже сильні і дуже витривалі. І розумні - вони ніколи не підводять, в горах стають першими друзями.

Попеляста грива у гуцульської породи коней зустрічається вкрай рідко. За одного такого жеребця поляки трьох давали.

Цей жеребчик-плідник - покращувач породи. Охочим покататися верхи Малахіта не довіряють - бережуть як найдорожчий скарб.

Віталій Антонюк, директор кінно-спортивного клубу "Варто":

- Він дуже рідкісний у своїй породі. Дуже нарядний, з правильними рухами, з правильним екстер'єром.

Витривалі невеликі коні з-поміж усіх спортивних дисциплін схильні лише до конкуру. Натомість незамінні у господарстві і туризмі.

Віталій Антонюк, директор кінно-спортивного клубу "Варто":

- У нас навіть люди вчаться з кіньми плавати і отримують досить багато задоволення.

Якщо у цій стайні заледве не сорок коней, то у Івана Гуралюка їх лишень п'ятірка. Господар освоїв гуцуликів і у зеленому туризмі, і як для лікування дітей.

Іван Гуралюк, приватний підприємець, власник агрооселі "Райський куточок":

- Іпотерапія - це коли всі м'язи працюють. Пани не їдуть сюди - відпочивають такі прості люди як ми, щоб діти поспілкувалися з природою, кіньми, з худобою, харчування тільки з екологічно чистого виробництва.

Спершу заїжджим показують найвищу гору села Вербовець. На забаганку клієнта гірськими схилами, лісами і долинами подорожувати верхи можна кілька днів з пікніком і ночівлею просто неба.

Іван Гуралюк, приватний підприємець, власник агрооселі "Райський куточок":

- Дрова є в лісі - розкладаємо багаття і смажимо чи шашлик, чи щось інше. Тут можна і банош приготувати. На природі їжа набагато смачніша, ніж удома приготована. Тут і аромат квітів, сіна, грибів.

Тож для тих, хто зібрався підкорювати дикі гірські маршрути, варто зауважити - одна година їзди у манежі вартуватиме вам півсотні гривень, абонент на навчання верхової їзди - десять занять по дві години - більше півтисячі гривень, пікнік учотирьох протягом п'яти годин з харчуванням вам обійдеться у таку ж суму. Подорож на два-три дні - майже тисяча гривень.

Тетяна Козирєва, Вадим Ревун, К1.

Завтра дивіться в "Одному дні" чергову історію серіалу "Карпатські мандри". Тетяна Козирєва ходила до вівчарів на полонину готувати бринзу і куштувати банош.

Телепрограма